Më mbaj mend (për 1 muaj)

Borjana Dokle

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Borjana Dokle është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Një nga konkurrentet e edicionit të tretë të talent shoë “The Voice Of Albania” është edhe Borjana Dokle. Borjana nuk është bërë pjesë rastësisht në botën artit pasi ajo është vajza e këngëtares vlonjate Kleopatra Dokle. Borjana është marrë me muzikë që në moshë të hershme madje edhe në projekte tribute të këngëtarëve si Erykah Badu, Missy Elliot, Kelis etj. Gjatë 3 viteve të fundit ajo ka punuar ngushtë me bashkshortin e saj, gjithashtu muzikant...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

Voice Of Albania

E bija e

Kleopatra Skarços

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pristine

Ajsel

Stela

Samanta

Enki

Genta Xhaferi

Jona Koleci

Liridona Sinani (Dona)

Xhuli (Xhuljeta Kuqi)

Albina Jakupi

Tags: Borjana Dokle, Bora D, Borjana Dojle, Bora Dokle


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet