Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kleopatra Skarço

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  74
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Bullgari 
BIOGRAFIA: Kleopatra Skarço është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore vlonjate. Kleopatra Skarco-Dokle ka lindur buzë Jonit. Me durimin e maturinë e vajzës së valëve pranë e larg Jonit, plot talent, muzë e passion, me zërin e saj, ajo do të bëhej shumë shpejt një nga këngëtarët më të admiruarat dhe më populloret, jo vetëm brenda Shqipërisë, por në tërë trojet shqiptare. Paradokohe ajo ishte personazh i emisionit “Arratia e Peshkut të Kuq” i gazetares Rezarta Reci në News 24, një emision mbresëlënës që përcjell vlera me prirj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Borjana Dokle

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Komente

1 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Kleopatra Skarço, Kleopatra Dokle, Kleopatra Skarco-Dokle, Kleopatra Skarco

Komente 1