Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bruno Revolt

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  20
  • Emri i Vërtetë:
  • Bruno Pollogati
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Bruno Revolt është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Bruno Pollogati ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit të Këngës si solist ndërsa si pjesë e grupit Revolt Klan ka kënduar edhe dy herë të tjera, në Fest’ 53 dhe Fest’ 54, respektivisht me këngët “Më mungon” dhe “Dashurinë s’e gjejmë dot”. Më datë 21 Prill 2018, Bruno Revolt publikon videoklipin "Pritem Pak". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Florian Zyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Në D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Revolt Klan

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lindon Berisha

Bruno

Adriano Rama

Joni Aliraj

Egzon Pireci

Kelly

Genti Deda

Ergys Shahu

Berkan

Lind Islami

Tags: Bruno Pollogati, Revolt Klan, Bruno Revolt


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet