TEKSTESHQIP
Bubulina Krasniqi
Shko
Flag ShqipShqip
baby, baby
baby, baby

Mos me thuaj tash asgje
fjalet nuk me bindin dot
kot po shtiresh si i mjeeer
qdo gjë mbaroi sot
une te desha me te vertet
kete se meritove ti
me genjeve ore qast
por tash vet rri
ik baby, per mua mos mendo
jo baby, sdo jemi bashke ne jo
tani tii, vazhdo imagjinooooo
per ditet qe shkuan, se une nuk te njoouoh

refreni:

Tani vetem shko
dhe mbrapa mos u kthe
ler me te qete qe te jetoj
une nje jete te re
une edhe pa tyyyy
fryme shum mire po marr
ndihem shum mire e ti je ai qe vuan
e ke mbet si qyqar

Sot e di se do te flesh,
fjalt e mija do kujtosh
neser kok dhimbje do kesh
leht sdo shpetosh
tani ne jemi te ndare,
per ty nuk do kete me kthim,
vetmija mua sme vret
e ke shum gaabim.
ik baby per mua mos mendo,
jo baby sdo jemi bashke ne jo,
tani tii vashdo imagjinoooo,
per ditet shkuan se une nuk te njohh

refreni (1x)

Veq shkoo, veq shkoooo
hooouuuuu

haaaa aaaaaaa

baby, baby

refreni (2x)
Go Away
Flag AnglishtAnglisht
don't say anything to me now
you're words won't be convincing
you're wasting your time (wtih your words)
everything ended today
i truly loved you
you didn't deserve it
you lied to me
but now, you're on your own
leave baby, don't think about me
no baby, we won't be together, no
continue imagining now
days have passed, i don't recognize you (anymore)
refreni:

just go now
and don't come bak
let me live in peace lit. calm
in this new life
without you I
am breathing very easily
i feel really good, and you are the one suffering
and are left like a wretched person

i know that today you will sleep
you will think about what i said
tomorrow you will hurt
you won't survive easily
we're not together now
you won't return
loneliness won't kill me
you are very wrong about that
refreni (1x)

just go, just go