TEKSTESHQIP

Bulza Fejzullahu
Zhduku
Lyrics

E shoh si me varrdisesh kurr pa ndal,
Te kota i ke krejt cka ben o djal,
Une aspak veshin sta var,
Shkurt te them rruga e mbare,
Nuk dua te degjoj asnje fjale,
Nuk kam kohe per ty une,
I kam edhe njemij pune,
Mua nuk me njeh dhe nuk te njoh,
Ku te dhemb une e di mire,
Do t’mbetet veq nje deshire,
Me rri larg se s’dua te te shoh.

Ref:
Larg prej meje zhduku mos u sill rreth meje,
Mendo pak me mire nje rrug tjeter gjeje,
Nuk kam kohe per ty dicka tjeter dua,
Kot mos enderro s’ke asgje me mua,
Nuk te dua.

Nuk di pse nuk kupton kur shqip te flas,
Behu njeri se nuk dua ta zgjas,
Se kam mendjen te ndryshoj,
Nuk dua as te provoj,
Sa per mua ti skuqu e plas,
Nuk kam kohe per ty une,
i kam edhe nje mij pune,
Mua nuk me njeh dhe nuk te njoh,
Ku te dhemb une e di mire,
Do t’mbetet veq nje deshir,
Me rri larg se sdua te te shoh.

Ref:
Larg prej meje zhduku mos u sill rreth meje,
Mendo pak me mire nje rruge tjeter gjeje
Nuk kam kohe per ty, dicka tjeter dua
Kot mos enderro ske asgje me mua,
Nuk te dua.