Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burak & Grupi Fama - Do Të Bëhem I Pasur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Po i mbyll valixhet
nisesh pa dhene llogari ,
i mbylle te gjitha shtigjet
qe zgjodhen lumturi .

Nuk me trajton me
as si njeri ,
ti kerkon me te mirat
nuk mundem ti ofroj.

Te shtrenjta i ke deshirat
nuk mund ti plotsoj
e dashuria ime nuk te mjaftoj
lakmitare je ,cdo dite zemren
ma ke plasur ,
se jam i varfur , ti me le
por une nje dit do te jem i pasur .

Ref. 2x

Nje dite une do te jem i pasur
dhe ate dite tek ti do te vij
veshur si zotri , do te vij
plot me pare .
Do te mbuloj me flori ,
nuk do te dhuroj une
ty dashuri ,
as nuk do te kerkoj dashuri
lakmitare ..

Nje dite une do te behem i pasur
ate dite tek ti do te vij
veshur si zotri , do te vij
nga mergimi , nuk do te dhuroj
dashuri , dashurin nuk e ke hallal
se ti je veq mall qe shitesh lire
me gjysme cmimi , lakmitare ..
Grupi Fama & Burak Vehapi
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/01/2014
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Kushtrim Hajrullahu


Burak & Grupi Fama - Do Të Bëhem I Pasur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Të Bëhem I Pasur".
3. Video është e këngës "Do Të Bëhem I Pasur", por nuk këndohet nga Burak & Grupi Fama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burak Vehapi:


Komente 0