TEKSTESHQIP

Buraku & Grupi Fama
Asaj
Lyrics

As i dehur nuk do te pranoj,
Goten mos ma mbush,
Sa e dashuroj mos le ta dije askush.
E kam fshehur cdo puthje te saj,
Thelle ne shpirt e mbaj,
Se kam dashuri,
Mos i trego asaj...

Asaj qe une ja fala veten,
Asaj qe mua ma shkatrroj jeten.
Asaj per cilen kam shume mall,
Ajo e cila ne zemer me ka kall..
O mos i trego asaj se per te po qaj,
Dhe kurr mos i thuaj se ende e dua.

-I dehur zbulon fshehtesin,
Goten mos ma mbush,
Ajo eshte fshehtesi qe nuk e din askush.
Buzet djegin nga puthja e saj,
Shpirtin ma lendon,
Pse e dashuroj o vec ajo ka faj..

Asaj qe une ja fala veten,
Asaj qe mua ma shkatrroj jeten.
Asaj per cilen kam shume mall,
Ajo e cila ne zemer me ka kall..
O mos i trego asaj se per te po qaj,
Dhe kurr mos i thuaj se ende e dua.

DËRGOI: