TEKSTESHQIP

Burim Aliu & Shqipe Krivenjeva
Si Ti I Gjej 100
Lyrics

ç'të bëj kur zemra me shtyher njemi cop per dhe
por si gota qe perplaset o per dysheme
si i vdekur pa frym rri kur per ty mendoj
prej kur shkove kot mendohem tjeter dashuroj
prej kur shkove kot mendohem tjeter dashuroj.
E di qe shum kam gabu
tradhtin ti se ke merituuu
pot kerkoj falje pa kufiii
esht hera fundit qe pot lutem me u kthy.

SHQIPE
Si ti i gjej 100 si ti i gjej 100
hiq prej shpije mos me dal prap i gjej 100,
kot lutesh falje kerkon kot gabimet i pranon
zemra thyer ka met met ty quno per gjithmon

BURIM
ndoshta ti gjen edhe me mir
ndoshta kjo mbetet veq deshir
per her te fundit tlutem me u kthyyy
por dije se jeta ime nuk merr fund me tyyy

SHQIPE
Si ti i gjej 100 si ti i gjej 100
hiq prej shpije mos me dal prap i gjej 100,
ot lutesh falje kerkon kot gabimet i pranon
zemra thyer ka met met ty quno per gjithmon.2x

DËRGOI:
INFO
Më datë 18 Maj 2012, Burim Aliu & Shqipe Krivenjeva publikojnë videoklipin "Si Ti I Gjej 100".