Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Kastrati - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


M''pikoj loti shumë i rand
Se harroj at ditë mojj Nanë
Ditë e veshtirë e ditë hidhërimi
Morra rrugen nga mërgimi

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Këtu luleve nuk i vjen era
Këtu nuk qel as pranvera
Ka vetëm dimër e vapë te shkret
Mos me mund një natë me fjet

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj
Burim Kastrati
Publikimi: 21/01/2020
Muzika: Burim Kastrati
Teksti: Burim Kastrati
Video Produksioni: BUG Production


Burim Kastrati - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Burim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burim Kastrati:


Komente 0