TEKSTESHQIP

Burim Mehmeti
Amanet
Lyrics

Pse po qan o shpirt une kam ardhe me te pa
Du me te perqafu hallall me ma ba
Du me te perqafu hallall me ma ba

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu

Me ka mbyt ky mall mka lodh kjo vetmi
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni
A tka mbet moj zemer per mu pak dashni

Amanet ty po ta
Dashnin ton mos me harru. 2X
Sa tjem gjall o zemra jem
Prgjithmone kam me te kujtu
INFO
Për tu parë edhe përtej tingujve, projekti muzikor u finalizua tek shikuesit i plotësuar nga sfera vizuale edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 25 Tetor 2019. Muzika dhe teksti është shkruajtur nga Besim Bunjaku, teksa kënga u orkestrua nga Ermal Krasniqi.