TEKSTESHQIP

Burn & Sweet Company
Një Hap Përpara
Lyrics

SweeT Company
Burn

Dy fjale, akoma pa dale
mire ne teme, po ju them
qe ajo cka dua te kem
si emblem, me teper e vertete
jo e rreme, nuk jam ai qe duhet
por une duhet te jem, ne skene
jam i thjeshte si ne jeten e perditshme
megjithese bej monotone
dhe pak te merzitshme
per cdo opinion pa lidhje
pa fakte te mbeshtetur
nga njerez qe krijojne urrejtje
akoma pa gjetur, rrugen e duhur
per te hyre ne kete art, ose biznes
di te pres, per me teper
di se si te bej kthese
Sweeds-at ne proteste
me burn ne krah, me hip hop
hardcore ku permblidhet gjithshka
paragjykimet qe i krijojne per rrymat tona
sbashkohen, te thene nga njerez
qe smarrin mundimin te angazhohen
fillojne nga para e para tek e dyta
jo nga e dyta tek e para
ndryshe nga ju, jemi nje hap perpara

(refreni)(2x)
Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto

Asgje me shume, asgje me pak
se nje karriere plot mundime,
shqetesime vec per te hapur nje dere
vetem njehere, ky shans
per te perfshire respekt
ne kete jete, ne kulturen hip hop
kete here, te rikthyer perseri
si gjithmone te angazhuar
nga njerez pa moral
e te degjeneruar,
qe jane te disinformuar,
per cfare me kenge ne percjellim
te pakten themi te verteten
qe pa dyshim e kemi
nese disa profesore perpiqen
te na bejne mesime hip hopi
te rritur neper gurore
pervec te jene vete zoti
pa jetuar te tashmen
nuk mund te kemi te ardhme
sikur festoni per te tjeret
qe cdo dite me ju tallen
dhe vazhdojne te tallen
me tekstet qe ju rreponi
mos me thoni valle
luften imagjinare kerkoni
pra mos mendoni te mbijetoni
me gjerat qe ju krijoni
jeni zero para atyre
qe mendoni se i kaloni

(refreni)(2x)
Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto

Zgjohu shiko, se jam nje hap perpara teje
kerko, te besh dhe ti perpara
kurre mos mendo
te jesh dhe ti si une, prandaj ti lufto
ti lufto

DËRGOI: