Butrint Bicurri
Butrint Bicurri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Gjakove Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Qershor 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Butrint Bicurri është një këngëtar dhe instrumentist i njohur. Butrint Esat Bicurri u lind më 15 qershor 1981 eshte nje kengtar i apasionuar ndaj muzikes qysh ne rinin e tij. Eshte kengetar, instrumentalist e ne te njejten kohe edhe kompozitor. Ka kryer shkollen fillore dhe te mesme e me pas edhe fakultetin. Nga humanizmi i tij qe rinia te ket dashuri dhe pasion per muziken tani punon edhe arsimtar i muzikes ne shkolle fillore....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0