Më mbaj mend (për 1 muaj)

Esat Bicurri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
(1949-1999)  
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
BIOGRAFIA: Esat Bicurri është një këngëtar i njohur. Kujt nuk i kujtohet kënga fituese me “Okarinë të Artë” në “Akordet e Kosovës” – “E kujtoj atë takim?”, por edhe këngët e tjera, si: “Eja e bardha verë”, “Një lulishte me trëndafila”, “S’ka më të bukur se pranvera”, e shumë të tjera. Ai botoi edhe 2 libra te cilet quheshin "Nje kellef me ar ta çova" dhe "Ahengjet gjakovare ne shekuj". Me kete kuptojme se vendlindja e tij ishte Gjakova. Ai la pas gruan, nenen, motren, vellezerit dhe 2 vajza e 1 dja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Butrint Bicurrit

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Acidi

Papushi

Bislim Mustafa

Bernard Nikolla

Potera

Napoleon

Bujaa

Dj Flow

Chipsi

Valon Buquku

Tags: Esat Bicurri, Esad Bicurri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet