A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Butrint Imeri - Alea


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  507

Fans' Comments

32 🔥🔥

03/07/2018

2018-07-03T14:00:11

Music & Production:

RZON

Lyrics:

Butrint Imeri
Pse harrove qa kom bo une per ty
sa m'mungojn ata sy
sa shum mall kom per ty
a don najher ti mu kthy
me ty me shku sa ma larg
edhe n'andrra jena bashk
edhe prap ty du me t'thon
se pa ty nuk muj me kon

Kurr su ndala me ty Alea, Alea, Alea
Uu babygirl Alea, Alea, Alea
Uhhh sa shum ndjenja veq me ty
Uhhh Alea gjithmon bashk na dy jena
Uhhh Alea uhhh Alea
Uhh you Alea
you alea alea

2X
Ku i le, ku i le fjalet qe mi the
A i ke, a i ke kujtimet per ne (Ne ne ne)

Maje n'men me ty du mu kon cdo moment
Uhhh maje n'men se pa ty nuk kom qa boj shpirti jem
Maje n'men nese neser ti nuk vjen
Uhhh maje n'men se pa ty zemra m'dhem shpirti jem

Uhhh sa shum ndjenja veq me ty
Uhhh Alea gjithmon bashk na dy jena
Uhhh Alea uhhh Alea
Uhhh Alea uhhh Alea

Ku i le, ku i le fjalet qe mi the
A i ke, a i ke kujtimet per ne
Ku i le, ku i le fjalet qe mi the
A i ke, a i ke kujtimet per ne (Ne ne ne)


Lyrics submited by Kk_senorita   imbebee-Cards (8)

U krijua nga Butiroorse 2018-09-16 19:53:34
Maje n’men
Se pa ty
Shpirti m’dhem
Shpirti jem
2018-07-22 13:01:21
me ty me shku sa ma larg
edhe n'andrra jena bashk
edhe prap ty du me t'thon
se pa ty nuk muj me kon
U krijua nga Suela mehmeti 2018-07-20 14:02:21
Pse harrove qa kom bo
Une per ty sa umungojn
Ata sy sa shum mall kom per
Ty a don najher ti mu kthy
Me ty me shku sa ma larg
Edhe nandra jena bashk
U krijua nga Alea 2018-07-17 10:03:55
Sa me mungojne ata sy
Sa shume mall kam per ty
2018-07-08 21:03:04
sa shum mall kom per ty
a don najher ti mu kthy
me ty me shku sa ma larg
edhe n'andrra jena bashk
U krijua nga ADA 2018-07-08 21:02:25
Kurr su ndala me ty
Alea, Alea, Alea
Uu babygirl
Alea, Alea, Alea
2018-07-04 20:52:07
Maje n'men me ty
du mu kon cdo moment
2018-07-01 20:52:54
Ku i le, ku i le fjalet qe mi the
A i ke, a i ke kujtimet per ne

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019