A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Capital T
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 27
  • Birthday:
  • 28 February 1991
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  2051
Music genres: Hip-Hop

Capital T is a very famous singer. Trim Ademi I njohur si Capital-T kreu shkollën e mesme pranë Gjimnazit “Sami Frashëri“ në Prishtinë. Dashuria për muzikën i lindi si duket me ndihmën e dajës së tij I cili është Besniku, antari I grupit 2po2 me të cilin edhe e ka pasur bashkëpunimin e tij të parë si këngëtar profesionist. Një djalosh i ri, i pashëm dhe shumë i sukseshëm me siguri ka vjedhur zemrat e shumë femrave, por reperi Kosovar nuk ka dashur te fliste për këtë gjithmonë duke aluduar në faktin se është jeta e tij private. Si një nga këngëtarët më të njohur të skenës së muzikës shqiptare dhe njëkohësisht një nga reperët më prodhues të saj, Capital-T mund të themi që nuk ka lënë vit e as muaj pa sjellur ndonjë këngë apo klip të ri. Po le të shikojmë historikun e hiteve të publikuara nga Captal T:

Më vitin 2008, 2po2 publikon videoklipin "Shopping", në bashkëpunim me Capital T. Në Maj, reperat marrin pjesë në VFM 2008 me këtë këngë. Kjo ishte kënga me të cilën Trimi debutoi si këngëtar në skenën e muzikës shqiptare.

Më datë 23 Korrik 2008, Capital T publikon videoklipin "1 Mëngjes", në bashkëpunim me Adelina Thaqi.

Më datë 4 Shkurt 2009, Capital T publikon videoklipin "Shum Nalt", në bashkëpunim me 2po2 & Dafina Zeqiri. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në VFM 2009 në vitin 2009.

Më datë 6 Gusht 2009, Capital T publikon videoklipin "Supersweet". Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.

Më datë 24 Nëntor 2009, Capital T publikon videoklipin "Ku Jon Paret". Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 24 Maj 2010, Capital T publikon videoklipin "Come Around".

Më datë 27 Gusht 2010, Capital T publikon videoklipin "Ma E Mira". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Në Nëntor 2010, Eni Koçi & Capital T marrin pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Diva".

Më datë 27 Nëntor 2010, Capital T publikon videoklipin "U Bo Von". Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në vitin 2010, Capital T publikon albumin "Replay".

Më datë 30 Qershor 2011, Capital T publikon videoklipin "Veç Asaj", në bashkëpunim me Besnik Qaka. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Më datë 23 Qershor 2012, Capital T publikon videoklipin "Karma". Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 29 Qershor 2012, Capital T & 2po2 publikojnë videoklipin "As Gucci As Louis". Me këtë këngë, Capital T & 2po2 marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 4 Gusht 2012, Capital T publikon videoklipin "Zero". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në SVFM 2013 në vitin 2013.

Më datë 26 Gusht 2012, Capital T publikon videoklipin "Asnjoni", në bashkëpunim me Dr.Mic. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 22 Shtator 2012, Capital T publikon videoklipin "Loqk E Madhe".

Më datë 15 Dhjetor 2012, Capital T publikon videoklipin "Dite E Re". Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Në vitin 2012, Capital T publikon albumin "Kapo".

Më datë 25 Prill 2013, Alban Skënderaj publikon videoklipin "Një Ëndërr", në bashkëpunim me Capital T. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 19 Gusht 2013, Capital T publikon videoklipin "Sushi". Teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 23 Nëntor 2013, Capital T publikon videoklipin "Go Hard". Muzika e këngës u punua nga B.O (Authenticent), teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 22 Mars 2014, Capital T publikon videoklipin "Facedown", në bashkëpunim me 2po2 & Lyrical Son. Edhe kësaj radhe kënga është punuar në studion e 2po2, “Authentic Entertainment“.

Më datë 11 Prill 2014, Capital T publikon videoklipin "Hapat E Mi", në bashkëpunim me Vedat Ademi. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014. Kënga sipas këngëtarit i është kushtuar muzikës dhe sfidave që ata kanë pasur gjatë karrierës.

Më datë 21 Qershor 2014, Capital T publikon videoklipin "Ballin'", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Më datë 14 Gusht 2014, Capital T publikon videoklipin "Posh", në bashkëpunim me 2po2. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga 2po2, Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Capital T u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 14 (2015), Zhurma Show 2014 (2014).

Më datë 31 Gusht 2014, 2po2 publikojnë videoklipin "Prishtinali", në bashkëpunim me Dj Blunt, Lumi B, Lyrical Son, Capital T, Real 1, Mixey & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 21 Dhjetor 2014, Capital T publikon videoklipin "Kur Fol Zemra". Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 7 Mars 2015, Capital T publikon videoklipin "Pernime". Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 9 Gusht 2015, Capital T publikon videoklipin "Çka Donë Ajo", në bashkëpunim me Gent Fatali. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, teksti u shkrua nga Capital T, Gent Fatali, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 27 Nëntor 2015, Capital T publikon videoklipin "Pare Pare". Teksti u shkrua nga vetë Capital T. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2015, Capital T publikon albumin "Slumdog Millionaire".

Më datë 23 Mars 2016, Capital T publikon videoklipin "Hitman".

Më datë 10 Prill 2016, D.U.D.A. publikon videoklipin "Killa", në bashkëpunim me Capital T.

Më datë 1 Maj 2016, Capital T publikon videoklipin "Thirrem N'telefon", në bashkëpunim me Granit Derguti. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Granit Derguti, Mixey. Videoklipi u prodhua nga Macro Creative.

Më datë 17 Qershor 2016, Capital T publikon videoklipin "Bongo", në bashkëpunim me Dhurata Dora. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 24 Tetor 2016, Elvana Gjata publikojnë videoklipin "Lejla", në bashkëpunim me Capital T & 2po2. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, Capital T, 2po2. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Dhjetor 2016, Capital T publikon videoklipin "100". Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti.

Më datë 17 Dhjetor 2016, 2po2 publikon videoklipin "Kujt Pi Kallxon", në bashkëpunim me Capital T. Muzika e këngës u punua nga B.O (Authenticent), teksti u shkrua nga 2po2, Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 20 Janar 2017, Capital T publikon videoklipin "C'est La Guerre", në bashkëpunim me Dj Nika & Macro.

Më datë 12 Prill 2017, Capital T publikon videoklipin "Uno". Muzika e këngës u punua nga Strike Beatz, teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 12 Maj 2017, Capital T publikon videoklipin "Pse Po Ma Lun Lojen". Me këtë këngë, Capital T merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 24 Qershor 2017, Mixey publikon videoklipin "Hatixhe", në bashkëpunim me Capital T. Muzika e këngës u punua nga vetë Mixey, teksti u shkrua nga Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 28 Korrik 2017, Ardian Bujupi & Capital T publikojnë videoklipin "Andiamo". Me këtë këngë, Ardian Bujupi & Capital T marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 13 Shtator 2017, Capital T publikon videoklipin "Ulu", në bashkëpunim me 2po2.

Më datë 4 Tetor 2017, Capital T publikon videoklipin "Pa Cenzure", në bashkëpunim me Lyrical Son & Vig Poppa. Për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 6 Dhjetor 2017, Capital T publikon videoklipin "Numra", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Në vitin 2017, Capital T publikon albumin "Winter Is Here".

Më datë 11 Janar 2018, Capital T publikon videoklipin "Yoko Ono", në bashkëpunim me Granit Derguti.

Më datë 1 Mars 2018, Capital T & Majk publikojnë videoklipin "Pasha Jeten".

Më datë 29 Mars 2018, CliqMe, Capital T & Koach2.0 publikojnë videoklipin "Across The World".

Më datë 13 Maj 2018, Granit Dërguti publikon videoklipin "Take E Shot", në bashkëpunim me Capital T.

Më datë 22 Qershor 2018, Capital T publikon videoklipin "O Ma".

Më datë 21 Tetor 2018, Capital T publikon videoklipin "Bomba".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Jonnaa    anggel    sonelda    Annonim  

2po2

(His uncle)

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Google+

Profile

SnapChat

Account

Add New

Official Profiles


More news about Capital T »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018