Më mbaj mend (për 1 muaj)


Capital T & Ledri Vula - DMP

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "DMP".
3. Video është e këngës "DMP", por nuk këndohet nga Capital T & Ledri Vula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Capital T & Ledri Vula - DMP  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  106

Produksioni:

RZON

Këngë e albumit:

"Skulpturë"

Komente

23 🔥

Më Shumë Nga

Ledri Vula

19/06/2020

2020-06-19T16:00:10+00:00Capital t:
Ejj,
Kaniher vetmeveti une po thom
Shum ma mir'që sjena, e ma mir që s'tkom
Po kaniher ti po m'mungon,
Del diçka që emrin ton mu ma kujton.
Po du me t'pas, ti je ka don me m'plas
Pe bon me klas kur po m'thu që nuk ki kohë
E une plot inat, veq po du me zgat
E di që edhe ti po don mu nxon (ejj)
Sa shum po reziston, ton ky tension që e kena n'mes po na munon
Djali kurrë nuk priton me ardh te ti
Se sun pi ndali ndjenjat që për ty i kom
Dashni,sukses, pare e stres,
Punë, vullnet, vullkan e zjarr...
Kur na dy bashk jem, flak,flak,
Kur na dy bashk jem...

Ref:
Jom ka du met'pas (jom ka du me t'pas)
Se ton jetën t'kom dasht (se ton jetën t'kom dasht)

Jom ka du me t'pas, pas, pas
Jom ka du me t'pas...
Se ton jetën t'kom dasht, dasht,dasht
Se ton jetën t'kom dasht...(x2)

Ledri:
Qysh me bo na punen me kon veq na dy
Se jon do sene që munesh mi thon veq n'katër sy
Se ti je e jemja (ej), e une jom i joti (yeah)
Ti mu falma zemrën (aah), e une ta fali botën (yeah).
Ti mu m'gjen qaty ku e ki ti
synin, trunin,shpirtin, zemrën, punën, lekun, gjumin, trupin, jetën, vetën,... t'kompletoj.
M'pëlqen kur lazdrohesh, kishe nervozohesh
A e din kur t'qetsohesh, kur e jemja bohesh...

Ref:
Jom ka du met'pas (jom ka du me t'pas)
Se ton jetën t'kom dasht (se ton jetën t'kom dasht)

Jom ka du me t'pas, pas, pas
Jom ka du me t'pas...
Se ton jetën t'kom dasht, dasht,dasht
Se ton jetën t'kom dasht...(x2)

Ah yeah yeah
Aah ah yeah yeah
Aah ah yeah yeah
Bejb ah yeah yeah
Aah


Ky tekst u dërgua nga diki🕊Kartolina (6)

15
34
35
37
25
49

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Capital T:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet