A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 01-05-2016
  Capital T sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri në bashkëpunim me këngëtarin Granit Derguti. “Thirrem telefon” mban titullin kënga, e cila është me tekst dhe muzikë nga vetë artistët. Për videoklipin është kujdesur produksioni “Macro”. Përmes profilit të tij në rrjetet sociale, Capo ka paralajmëruar se ai apo ajo që merr më së shumti pëlqime në publikimin e klipit në profilin e tij do të telefonohet nga reperi....

 • 12-04-2016
  Reperi Capital T dhe këngëtarja Dhurata Dora ditë më parë kanë publikuar këngët e tyre si solo këngëtar. Të cilat po klikohen dhe po pëlqehen nga publiku. Mirëpo reperi Capital - T përmes instagramit të tij ka lënë të nënkuptohet për një bashkëpunim të mundshëm me këngetaren Dhurata Dora. “Vera ka me kon shume e nxeht”, ka shkruar reperi duke e etiketuar këngëtarën Dhurata Dora....

 • 23-03-2016
  Reperi Capital T sapo ka publikuar projektin e tij më të ri "Hitman" të cilin e kishte paralajmëruar prej kohësh. Kënga si gjithnjë është produkt i vetë Capital T së bashku me Mixey (Authentic Entertainment) e ndërsa ai është kudjesur poashtu edhe për videoklipin. E veçanta e kësaj kënge është se është 6 minuta e 4 sekonda gjë që ndodhë rrall në këngë të ndryshme shqip....

 • 17-03-2016
  Reperi i njohur Capital T është shumë aktiv kohëve të fundit në rrjetin e tij social në Instagram ku vazhdimisht poston foto nga më të ndryshmet, si artistike ashtu edhe të zakonshme. Së fundmi ai ka publikuar një video shumë interesante ku shihet duke hedhur disa hapa vallëzimi në një ambient mjaft tërheqës, pasi videon e ka realizuar diku në një port me disa anije. Poashtu kjo video shihet me ngjyra bardh e zi gjë kjo shumë e pranishme tek të gjitha fotografitë e Capitalit....

 • 11-03-2016
  Reperi i njohur Capital T ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një foto mjaft provokuese, krejt ndryshe nga kornizat e tjera siç jemi mësuar ta shohim. Ai në fakt ka tash e një kohë që ka ndryshuar tërësisht look dhe vjen me një trup mjaft të formësuar. Kohëve të fundit ai poston mjaft shumë foto të tilla në rrjetet sociale. Në foton e tij më të fundit ai shfaqet mkaft provokues ku shihet duke kapur me dorë pjesën intime të trupit të tij. E ndërsa edhe mbishkrimi i fotos ka qenë mjaft thumbues pasi ai ka shkr...

 • 13-02-2016
  Pas suksesit me hitete e fundit, reperi Capital-T ka vendosur që ti kalojë disa ditë pushimi bashk me shoqërinë e tij, e ndërsa së fundmi reperi na ka treguar se ka vizituar shtetin e Italisë. Ai ka shkuar në Milano, e ndërsa e veçanta e kësaj është se ai atje ka shkuar me një ferrari të tipit F12 me një vlerë rreth 300 mijë euro. Ai ka postuar një foto në Instagram ku shihet bashk me ferrarin e tij të kuq në Milano....

 • 26-01-2016
  Reperi i hitit "Pare Pare", Capital T ka publikuar së fundmi një foto në rrjetin e tij social ku shihet në një ambient të palestrës dhe në mbishkrimin e fotos na ka treguar se edhe ai paska një konkurentë. E kush tjetër mund të jetë përveç vetes së tij, të paktën kështu ka thënë këngëtari: “konkurrenti jem i vetem osht njeri qe une e shohe n’pasqyre çdo dite.” Ndërkohë reperi ende nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri për 2016-tën, e ndërsa vitin e kaluar ai ishte shumë "in" në muzikë pasi jo vetëm që publikoi albumin por edhe 5...

 • 08-01-2016
  Reperi i njohur Trim Ademi apo i njohur ndryshe si Capital T së fundmi nëpërmjet rrjeteve të tij sociale na ka treguar se ndodhet në Tajlandë me pushime. Ai ka shkuar atje me shoqëri për të kaluar disa ditë çlodhje pas festës së Vitit të Ri. Në foto ai shihet duke bërë pushime luksoze, ku ndodhet pranë një pishine duke shijuar motin e mirë që mbizotëron atje. 148/148475 148/148473 148/148471 ...

 • 03-12-2015
  Reperi i njohur Capital T nuk ka shumë kohë që ka lansuar në treg këngën e tij më të re "Pare pare", e cila menjëherë pas publikimit është shndërruar në hit dhe pëlqyer jashtzakonisht shumë nga publiku. Janë bërë gjithsej 5 ditë që kur kënga është publikuar në youtube bashk me klip, e ndërsa tani ka arritur mbi 1 milion klikime. I lumtur për këtë fakt ka qenë edhe vetë reperi i cili e ka shprehur gëzimin e tij përmes një fotoje të këngës së tij të re të cilën e ka postuar në Instagram....

 • 28-11-2015
  Mesa duket nuk i mjaftoi vetëm videoklipi, kështu që e mori edhe komplet vijën melodike dhe aranzhmanin. Fjala është për reperin Capital T i cili vetëm para pak ore publikoi klipin më të ri të këngës "Pare pare", raporton Indeksonline. Kjo këngë e cila u pritë me shumë entuziazëm nga fansat e reperit , do t'i zhgënjejë paksa ata kur të kuptojnë që kjo këngën është realizuar muaj më parë nga Blasé ft. Future & Rae Sremmurd. Bile edhe titulli i kësaj këngë ka të bëjë me pare, pare “Ty Dolla $ign”. Bëni vet edhe ju të dashur lex...

 • 27-11-2015
  Reperi i njohur Capital T sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri "Pare pare", një projekt për të cilin është punuar prej shumë muajsh. Kënga është punuar nga producenti Mixey, tekstin e ka shkruar vetë Capital T e ndërsa videoklipin e kanë realizuar Max Production. Që në daljet e para kënga ka patur mjaft sukses, e ndërsa mbetet të shihet ë ditët në vijim rrjedhoja e klikimeve në youtube....

 • 26-11-2015
  Reperi i njohur kosovar Capital T nuk ka të ndalur, edhe pse nuk ka më shumë se një muaj që e lansoi këngën “Ske Dite” bashkë me Granit Derguti. Ai sot ka postuar një fotografi në Instagram ku e ka bërë të ditur që nesër do ta publikoi një këngë të re e cila titullohet “Pare Pare”....

 • 17-10-2015
  Bashkëpunim i Capital T me Gent Fatal, është njëra ndër këngët më të pëlqyera të këtij viti. E kjo gjë është vërtetuar edhe në bazë të klikimeve të cilat “Qka don ajo” i ka marrë deri më tash. Një këngë me një tekst kogja provokativ, nga dy reperët ka arritur që ta mbërrijë 3 milionëshin e klikimeve duke u renditur kështu në listën e këngëve më të pëlqyera nga publiku....

 • 10-10-2015
  Ndeshja e sotme futbollistike që u luajt në Prishtinë në mes Kosovës dhe Guine Ekuatoriale, ka zgjuar interesim të madh tek shumë sport dashes. Në mesin e atyre që ishin mbledhur në stadium për ti dhënë mbështetjen ekipit të Kosovës në këtë ndeshje miqësore ishte edhe reperi Capital T, shkruan Indeksonline. Pas përfundimit të ndeshjes e cila përfundoi me fitoren e ekipit të Kosovës me rezultat 2:0, shumë adhurues të reperit kanë shfrytëzuar rastin që të fotografohen me të....
 • 06-10-2015
  Reperi Capital T vetëm para pak ditëve ka publikuar këngën e tij më të re “Ske ditë” në bashkëpunim me Granit Dërguti në versionin audio. Ndërsa ka paralajmëruar që së shpejti do t’i realizojë edhe videoklipin në të cilin mund të marrin pjesë të gjitha fansat e reperit, raporton Indeksonline. Përmes llogarisë së tij në Instagram Capital ka lëshuar edhe një njoftim për mënyrën se cila është mënyra e inkuadrimit në këtë klip....

 • 05-10-2015
  Capital T i cili së fundmi ka realizuar këngën e tij më të fundit në bashkëpunim me Granit Dërgutin me titull “Ske ditë”, ende nuk i ka përfunduar koncertet e tija. Së fundmi ai ka performuar në qytetin e Tiranës nën një atmosferë tejet të ngrohtë. Ai është pritur nga një numër i madh i fansave të cilët duket që janë dëgjues të ‘flaktë’ të reperit, raporton Indeksonline. Gjatë performancës së këngës “Qka don ajo”, fansat kënduan një zëri me dy reperët duke mos censuruar asnjë fjalë nga kjo këngë....

 • 22-09-2015
  Trim Ademi apo ndryshe i njohur për publikun si Capital T tashmë është ndër reperët më të njohur në skenën shqiptare. Ai ka vite që është pjesë e skenës muzikore dhe që nga koha e paraqitjes së parë e deri më sot edhe Capital ka pësuar kogja ndryshime si në pamje ashtu dhe në stilin e tij. “Shoping” në bashkëpunim me 2po2, ishte ndër këngët e para me të cilat reperi u paraqit në skenë, duke vazhduar kështu me bashkëpunimin e radhës me këngëtaren Dafina Zeqirin dhe 2po2 “Shumë nalt”, duke vazhduar më pas me “Supersweet” një tjetër këngë e cila arriti që të jetë ndër këngët hit të atij viti, raporton Indeksonline. Vitet kalojnë ...
 • 12-09-2015
  Pos dëshirës së tij për të bërë muzikë, reperi Capital T ka edhe një dëshirë tjetër. Ushtrimet e tij për ta mbajtur në formë fizikun, janë të pa shmangshme në kohën e Capital T, shkruan Indeksonline. Madje, ai ka publikuar një foto ku shihen me shumicë pajisjet nëpër të cilat duket se do të ushtroje Capo....
 • 30-08-2015
  Reperi i mirënjohur i skenës shqiptare Capital T është duke shijuar në max pushimet këtë verë. Pas bashkëpunimit të tij të fundit me Gent Fatal “Qka don ajo” Capo siç duket ka vendosur që t’i japë vetes pak pushim. Ai ka përshëndetur fansat e tij me një foto tejet artistike nga një vend që duket përrallor ku edhe po kalon reperi pushimet....

 • 25-08-2015
  Reperi i njohur tashmë i skenës shqiptare Capital T pas bashkëpunimit të tij të fundit me Gent Fatal ‘Qka donë ajo’ po vazhdon me koncertet të tij të ndryshme. Reperi siç duket ka një numër shumë të madh të fansave rreth vetes madje të shumtë janë që ia dinë atij tekstet përmendësh. Në një koncert të fundit të mbajtur nga Capital fansat e janë parë duke kënduar tekstin së bashku me reperin por tek pjesa “ajo po donë mu q... me mu”, ata nuk kanë ndaluar fare duke vazhduar tekstin deri në fund....

 • 14-08-2015
  Është pothuajse personazhi më i përfolur i showbizit shqiptar. Dhe kohët e fundit ka publikuar bashkëpunimin e tij më të fundit me Gent Fatal, “Qka donë ajo”. Fjala është për reperin Capital T, i cili në një intervistë për Indeksonline ka thënë që është shumë i kënaqur me suksesin e këngës më të re derisa është habitë që brenda dy ditëve fansat në qytetin e Pejës e kanë kënduar gjithë tekstin me reperin. E një gjë e tillë nuk i kishte ndodhë më herët Capital’it. “Jam shumë i kënaqur së si po pritet kënga për momentin. Vetëm pas dy ...

 • 10-08-2015
  Reperi i njohur Capital T në bashkpunim me Gent Fatalin ka sjellë këngën e tij më të re "Çka donë ajo". Muzika është realizuar nga Granit Derguti e ndërsa për tekstin janë kujdesur vetë Capital T & Genti. Producent i këngës është Mixey. Videoklipi është i parë që Capital T sjellë për këtë verë dhe është punuar nga produksioni Pink Moon Creative. Kompania ON AIR Music është kujdesur për publikimin e videoklipit në youtube dhe ekskluzivitetin në të gjitha portalet. Këngën mund ta gjeni në linkun e poshtëm edhe me tekst, mund...

 • 09-08-2015
  Capital T ka qenë i ftuar mbrëmë për të performuar në qytetin e Vlorës. Ai ka mbajtur disa koncerte në kosovë gjatë korrikut e ndërsa gushti ka rezervuar për reperin disa nga koncertet në bregdet. Në një foto që reperi ka postuar në rrjetet sociale ai shihet i rrethuar nga turma e fansave të cilët kanë qenë shumë të entuziasmuar gjersa Kapo ka performuar për ta....
 • 06-08-2015
  Reperi i njohur Capital T nuk ka qenë asnjëherë shumë i shprehur në rrjetet e tij sociale për të abuluar shumë gjëra nga jeta e tij private, siç kanë bërë shumë prej kolegëve të tij. Ai ka treguar se ka një shoqëri mjaft të hapur, por si gjithmonë janë disa persona që ai i mban më afër. E një ndër mikeshat e tij më të mira është këngëtarja Rona Nishlio. Ata kanë një miqësi së bashku prej vitesh. Në rrjetin e tij social Instagram Kapo ka publikuar sot një fotografi ku shihet bashk me Ronën dhe që në mbishkrimin e fotos kishte ...

 • 01-08-2015
  Reperi i njohur kosovar Capital T po shijon ende suksesin e albumit të tij më të fundit "Slumdog Millionaire", e ndërsa së fundmi ai është angazhuar edhe me diçka tjetër. Së fundmi reperi bashk me Vildane Zenelin janë bërë reklamues të markës Valdrin Sahiti, koleksionit më të ri për meshkuj. Fotot e këtij seti fotografik janë realizuar nga fotografi Endrit Mertiri....

 • 26-07-2015
  Reperi Capital T, së shpejti do të publikojë këngën e tij më të re “Çka donë ajo”. Këtë njoftim reperi e ka bërë përmes llogarisë së tij zyrtare të Facebook. Capital T, së fundmi kishte publikuar këngën “Pernime”, e pas disa muajve ai përsëri do të sjellë më të rejën për fansat e tij të cilët me padurim po e presin këtë këngë. Reperi gjithashtu është mjaftë aktiv edhe nëpër koncerte të ndryshme të cilat po mbahen tash gjatë sezonit veror....
 • 19-06-2015
  Reperi i njohur Capital T vitin e kaluar realizoi një bashkpunim shumë të suksesshëm me 2po2, këngën "Posh" e cila u mirëprit dhe u pëlqye jashtzakonisht shumë nga një audiencë mjaft e madhe e publikut. "Posh" ka arritur të grmubllojë mbi 5 milion klikime në youtube që nga data e lansimit, ndërsa tani reperi e ka gati hitin tjetër, ai shumë shpejt do të lansojë një videprojekt të ri, por i cili ka një kusht para lansimit. Kapo ka kërkuar nga fansat e tij që të arrijnë 6 milionshin tek "Posh" e më pas të publikohet hiti tjetër. ...

 • 08-06-2015
  apital T ka performuar sukseshëm në "Top Fest 12" në cilësinë e mysafirit. Reperi në fjalë është aktiv dhe aktualisht është duke u përatitur për diçka të re. Deri më tani reperi nuk ka prodhuar shumë muzikë me përmbajtje fyese, nuk ka lëshuar "diss"-a e gjëra të tilla, por kjo nuk do të thotë që ai e ka me të gjithë mirë. Flitet se jo pak koleg e xhelozojnë Capitalin. A e di Capital T këtë gjë? Këto pistoleta kujt po ja drejton?...

 • 18-05-2015
  Reperi i njohur Capital T si duket nuk ka pasur një të dielë të kënaqshme, kjo pasi atij i ka paraprirë një aksident i vogël me dy makina të tjera. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e reperit në Prishtinë teksa ai po udhëtonte me makinë aksidentalisht makina e tij është ndeshur me një tjetër. 142/142459 Megjithatë të gjithë kanë qenë në gjendje të mirë dhe situata ka qenë lehtë e kalueshme....

 • 05-05-2015
  Capital T edhe më tej po shëtit e po bën qejf. Ai, është takuar në Milano me shokun e tij, lojtarin me famë ndërkombëtare Xherdan Shaqirin, me të cilin kanë dalur së bashku në ndeja të natës. Capital T, është shumë I lidhur me Shaqen dhe disa herë ka treguar se ka afërsi të madhe me të. Ndonëse Capitali është fetar dhe Xherdani lojëtar, ata në këtë foto duket se kanë pirë me shishe....


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019