A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 30-04-2015
  Ekipi basketbollistik i Sigal Prishtinës ka arritur mbrëmë që të marrë trofeun e fitores në ‘Ballkan League’. E fitorja sigurisht që është ndjerë tek fansat e ekipit të Prishtinës madje edhe të famshmëve tanë që vijnë nga Prishtina. Reperi i njohur Capital-T është njëri ndër ta, ai ka publikuar një foto në rrjetin e tij social në Instagram ku shihet duke mbajtur në dorë kupën e fitores. "Urimeeeee Shqiptari #PR" ishin disa nga fjalët e reperit në mbishkrimin e fotos....

 • 26-04-2015
  Rperi Capital T nëpërmes një postimi së fundmi në rrjetin e tij social në Instagram na ka treguar se atij i pëlqen të laujë edhe në një sport tjetër. 142/142071 Në foton e publikuar shihet Kapo duke ndezur një puro dhe duke u bërë gati për të luajtur golf, që mesa duket është një nga pasionet e tjera të reperit që nuk e kemi ditur. ...

 • 19-04-2015
  Trim Ademi i njohur si Capital T edhe më tej është shumë i përkushtuar ndaj ’Authentic Entertainment’’, që është themeluar në vitin 2011. Kjo kompani muzikorë është formuar nga ai dhe Besniku i ’’2 po 2’’. Në të tash ka edhe disa artistë të tjerë, producentë, instrumentistë, DJ, dizajnerë, videoproduksion, etj. Capital T-së i pëlqen të punoj rreth projekteve të reja, të rrijë me disa njerëz të caktuar, por jo edhe të dal natën. Siç mësojmë, reperi nuk është adhurues i jetës së natë, siç janë shumë nga kolegët e tij reper.%imgsta...

 • 14-04-2015
  Reperi i njohur Capital T ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihet duke qëndruar mes dy mureve dhe pa prekur fare në tokë. Ndonëse shumë këngëtarë e reper janë mësuar të mos "prekin" në tokë kinse për shkak të suksesit të madh të tyre, por Kapo nuk është një nga ata, ai këtë gjë e bënë për fun. Ai e realizoi këtë foto në qytetin e Berlinit....

 • 26-03-2015
  Reperi i njohur Capital T ka jetuar një kohë në Amerikë. Ai, ka thënë se I pëlqen shumë Amerika dhe stili I jetës atje. Reperi më produktiv në tregun muzikorë shqiptar, gjithmonë është treguar I rezervuar sa i përket jetës private. Ndonëse 23 vjeçar, deri më tani askush nuk e di nëse ka qenë ose jo Capo në lidhje me ndonjë vajzë. Megjithatë, zëra të ndryshëm thonë se gjatë qëndrimit në Amerikë, Trimi, I njohur si Capital T, ishte njohur me një vajzë dhe kishte rënë në dashuri. Reperi nuk e ka konfirmuar një gjë të tillë, megj...

 • 18-03-2015
  Është lansuar edhe kënga më e re e albumit ""Slumdog Millionaire" nga Capital T. Kënga e re quhet "Bang Bang" dhe është produkt i kompanisë Authentic Entertainment. Teksti është shkruar nga vetë Capital T, ndërsa muzika & miximi janë bërë nga Mixey, kurse për videon në formë ‘audio’ është kujdesur AM Production. Kënga është hedhur në youtube vetëm në versionin audio dhe me tekst....

 • 16-03-2015
  Po e shijon ende suksesin e albumit të tij më të ri i cili ka dalë së fundmi në shitje. Reperi i njohur Capital T ka qenë shumë i angazhuar gjatë fillimit të këtij viti. Ndërsa atë e shohim shpesh herë aktiv edhe në rrjetet e tij sociale por jo shumë shpesh të shoqëruar nga dikush, kjo është edhe arsyeja që e ka shtyrë atë të postojë diçka në twitter rreth shokëve të tij: "Skom shokë t'ngushtë, krejt i kom t'gjon"....

 • 07-03-2015
  Pas lansimit të albumit të tij më të ri në treg "Slumdog Millionaire", njërës prej këngëve më të suksesshme të albumit ai ka vendosur që ta realizojë edhe me videoklip. Kënga "Pernime" është njëra ndër këngët më të suksesshme të albumit dhe është punuar në studion e "Authentic Entertainment, me muzikë nga Granit Derguti dhe me tekst nga vetë Capital T. Producent i këngës është Mixey, ndërsa videoklipi është realizuar në Tiranë nga Max Production....

 • 05-03-2015
  Këngëtari Capital T pas lansimit të albumit të tij të suksesshëm "Slumdog Millionaire" do të publikojë edhe një videoklip të ri. Kënga titullohet "Pernime" dhe është pjesë e albumit. Premiera e këtij videoklipi do të jepet t1% shtunën. Reperi ka postuar në Instagram edhe një foto ku shihet gjatë xhirimit të këtij videoklipi....

 • 03-03-2015
  Është lansuar albumi më i ri "Slumdog Millionaire" nga reperi i njohur Capital T, e që në daljet e para në treg dhe publikimi i këngëve në youtube ka ngjallur menjëherë interes tek publiku. Por përveq publikut edhe fansave që e ndjekin, Trimi ka marrë përkrahje edhe nga kolegët e tij reperë të cilët tashmë kanë në dorë një nga albumet e momentit, kështu të paktën tregon fotografija e postuar në rrjetin social në Instagram të reperit ku shihen kolegët e tij me albumin e tij më të ri në duar. Reperët të cilët shihen në foto janë: ...

 • 02-03-2015
  Reperi i njohur nga Prishtina Capital T ka publikuar albumin e tij më të ri me titull "‘Slumdog Millionaire’. Reperi nëpërmjet rrjetit të tij social në Instagram ka bërë të ditur se albumi i ri prej sot është në shitje dhe mund ta gjejnë atë në shumë pika. Albumi në fjalë përmba gjithsej 12 këngë dhe prej tyre edhe hitet e njohura si: "Një ëndërr(ft. Alban Skënderaj)", "Hapat e Mi", "Facedown" etj. 140/140475 Këtë album mund ta gjeni edhe në portalin www.teksteshqip.com me të gjitha tekstet e rezervuara dhe me vi...

 • 01-03-2015
  Reperi i njohur Capital-T ka festuar 23 vjetoirn e lindjes së tij, e pak orë para se të vijë data e lindjes ai ka zgjedhur rrjetin e tij social në facebook për të postuar një status me falenderime për zotin dhe fansat e tij të cilët e kanë mbështetur gjatë rrugëtimit të tij në muzikë....

 • 24-02-2015
  Reperi i njohur Capital T ka publikuar këngën e tij më të re me titull "Fly up" e cila është pjesë e labumit t1% tij më të ri "Slumdog Millionaire" që do të publikohet me datën 1 mars. Kënga është diss dhe ju dedikohet të gjithë atyre kundërshtarëve të reperit duke ju thënë se "ata s'janë kërkah"....

 • 03-02-2015
  Indeksonline e ka siguruar një fotografi të ‘mixtape’ të këngëtarit kosovar, që momentalisht nuk është publikuar askund. Sipas fotografisë në fjalë, një pjesë e fytyrës së Capital T, duke bartur syze shihet në kopertinë, derisa në përgjithësi dominon ngjyra e kuqe. Ky projekt i emërtuar “S.D.M – Slum Dog Millionaire”, përfshihen këngë të zhanrit hip-hop të pastër, ai ka bërë publike disa nga këngët e “mix-tape’it” që janë, “Go Hard”, “FaceDown – në bashkëpunim me Lycial Son dhe 2po2”, “Hapat e mi – me këngëntarin Vedat Ademi” si dhe bashkëpunimi me Mc Kreshën “Ballin”, këngë këto që u pritën shumë mirë nga publiku i gjerë, ndë...
 • 29-01-2015
  Rperi i njohur Capital T ka shprehur qëndrimin e tij kundër ‘#photoyouwouldneverpost’(fotoja që nuk do ta postoja kurrë) nëpërmes rrjetit të tij social në Twitter. "Perderisa po m'nominojn ndo trende palidhje t hujat e pi bojm t mdhaja pa nevoje hajde pe bojm ni trend shqip*futja #picturewouldneverpost" - ka shkruar ai në Twitter....

 • 24-01-2015
  Reperi i njohur për publikun ka përkrahur sot protestën e ndodhur në Prishtinë para ndërtesës së qeverisë. Ai ka zgjedhur rrjetin e tij social në twitter për të përgëzuar protestuesit e Trepçës: "Dite e mire per me protestu per pasurine tone" ka shkruar ai në twitter....
 • 21-01-2015
  Reperi nga Prishtina Capital T ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet se është duke pirë çaj rusi. Ai ja ka lënë një shkrim ka thënë se nuk e di as vet pse e quajnë çaj rusi por më rëndësi po kënaqet duke e pirë atë. Madje ai i ka pyetur edhe fansat e tij sa e dëshirojnë që të pinë nga një çaj më të. Ndër tjera, kënga e tij e fundit ‘Kur Fol Zemra’ po ka shumë sukses, deri më tani ajo është afruar 1 milion klikimeve në Youtube....

 • 16-01-2015
  Reperi i njohur Capital T, së fundi ka ndryshuar shumë. Ka ndryshuar në nuanca stili i tij muzikorë, por në mënyrë të theksuar paraqitja e jashtme. Capital T, ka humbur shumë në peshë. Reperi ka deklaruar se është dobësuar duke i alternuar ushtrimet me ushqimin e shëndetshëm. Tani, kur është dobësuar dhe ka krijuar stil, reperi thotë se po i mungon ajo se si ishte dikur....
 • 13-01-2015
  Ndonëse nuk ka pregaditur asnjë gjë të veçantë për këtë datë, reperi i njohur Capital T ka zgjedhur rrjetin e tij social në Twitter për të treguar se ai sot mbush plot 10 vite karrierë. Mund të duken shumë por vitet po kalojnë shpejt dhe ishte viti 2005 kur ai deputoi për herë të parë. Tashmë ai është një nga reperët më të famshëm i cili ka publikuar mjaft hite dhe ka 2 albume mjaft të shitura. “Mu bo ni dekad me muzikë/ 10 vjet karrier faleminderit krejtve per tonat, t mira e t kqija , this made me who i am today #TeamKapo #10y...

 • 11-01-2015
  Reperi i njohur kosovar Capital T nëpërmjet rrjetit të tij social Instagram ka bërë të ditur se është i kënaqur nga transferi i futbollistit të njohur Shaqirit në Inter. “Congrads to my boy Xherdan on his transfer to Inter Milan / Urime mikut tim Xherdanit për transferin në Inter Milan të urojm shumë suksese” - ka shkruar ai, gjersa ka postuar edhe një foto ku shihet bashk me të....

 • 11-12-2014
  Reperi i njohur Capital T ka qenë në Barcelonë për të përcjell ndeshjen në mes të Barcelonës dhe PSG-së. Ai athe përveq ndeshjes ka pasur mundësinë të shih yjet e futbollit edhe nga afër. 134/134796 Ai ka publikuar një foto në Instagram ku ai ka qenë në publik dhe prapa tj është lojtari me famë botërore Messi. Capital T ka treguar gjthmonë se i pëlqen futbolli dhe se është tifoz i Barcelonës....

 • 28-11-2014
  Reperi nga Prishtina Capital T, ka zgjedhur rrjetin social Facebook që ti uroj festën e 102 vjetorit të shtetit shqiptar. Ai ka bërë një fotografi të veçantë për me rastin e festës, kështu duke kombinuar veten me shqiponjën dy krenare të flamurit, ndërsa në sfond të fotografisë shihet edhe i madhi Gjergj Kastiroti Skënderbeu. Capo ka vendosur që në mbishkrimin e saj të shkruaj, “Urime Festa Shqipëtart e mi * jom shumë krenar per ju me respekt e shumë dashni Capital T a.k.a KAPO”....

 • 20-11-2014
  Reperi i njohur Capital T është në pregaditje të projekteve të tij të reja muzikore të cilat priten të lansohen gjatë festave të fundvitit. Një ndër to do të jetë edhe një baladë të cilin ai e ka realizuar edhe me klip, xhirimet e të cilit kanë përfunduar vetëm pak ditë më parë. Kënga do të jetë e zhanrit Rap-baladë, e ndërsa do të jetë produkt i kompanis Authentic Entertainment. Në javët në vijim, reperi pritet të lansoj edhe një duet me këngëtaren Era Istrefi....

 • 17-11-2014
  Ai është një nga reperët më konceptual dhe produktiv, për çka është bërë edhe ndër më të pëlqyerit dhe dëgjuarit. Capital T godet me këngë që kanë muzikë dhe tekste domethënëse. Reperi i njohur kosovarë së fundi ka në plan një këngë dhe videoklip të ri, për çka është duke punuar. Sa i përket jetës private, media rozë asnjëherë nuk ka arritur të zbuloj diçka. Trimi, nuk le hapësirë në këtë mes. Reperi, megjithatë është në ndjekje nga sytë kureshtar. Ai, gjithmonë flet me dikë në telefon dhe këto biseda i kryen larg atyre me...

 • 16-11-2014
  Nje nga reperat me simpatik te skenes shqiptare Capital T, ka treguar ne programin me te ri ne Zico TV ne 'Play' se do te kete shume shpejt nje duet me nje femer kengetare, por me cilen nuk ka dashur ta thote. Ndersa duke qene se Era Istrefi tashme eshte zyrtarisht ne companine e Trimit, ajo mund te jete ne duet me te....

 • 09-11-2014
  Çdo gjë filloj në vitin 2005, Capital-T ishte vetëm 14 vjeçar kur ai incizoi këngën e parë në një studio profesionale, në atë kohë ati iu publikuan disa këngë dhe të gjitha kishin kritika pozitive në komunitetin e hip-hop’it. Puna tashmë kishte filluar për reperin e ri, ishte viti 2007 që e solli atë në një bashkëpunim me 2po2 të quajtur “Shopping”, një këngë që prezantonte reperin me pamje pasi që kishte edhe kilip. Kjo këngë fuqizoj reperët e këtij bashkëpunimi në skenë si asnjëherë më parë. Shumë shpejt pas kësaj këngë, reperi i...

 • 06-11-2014
  Ka disa kohë që nuk ka sjellë ndonjë këngë të re në treg, por ai nuk është duke ndenjur kot. Fjala është për reperin Capital T i cili aktualisht është në realizimin e një fotosesioni. Reperi i njohur i cili nuk ka vendosur që të pozojë vetëm por ka preferuar që në krahët e tij mban edhe një arush të ciln ai mund ta ketë nga fëmijëria. Duhet thënë se arushi i bardh ja ka zbukurar me të vërtetë foton. Kjo na bën të kuptojmë që Trimi i ka pasur shumë qejf arushët që kur ka qenë i vogël....

 • 03-11-2014
  Reperi i njohur Capital-T ka prezantuar zyrën e tij të re. Capo është duke punuar shumë fuqishëm dhe këtë po e vërteton edhe me muzikë edhe me labelin e tij. Reperi së bashku me dajën e tij reperin 2po2, fillimisht krijuan labelin “Authentic Entertainment” ndërsa tani ata kanë filluar të inkuadrojnë edhe artistë të ri në këtë label, raporton Indeksonline. Në një fotografi të postuar në rrjetin social Facebook, Capo ka treguar zyrën e tij të re, nga e cila do të menaxhohet ky label ndërsa në mbishkrimin e saj ai ka thënë, “Kapo in ...

 • 14-10-2014
  Është pa dyshim një ndër reperët më të mirë të skenës sonë, fjala është për Capital T i cili së fundmi është shfaqur tejet më ndryshe. Ndryshimi i tij fizik ka bërë që të flitet shumë për të së fundmi. Flokët e gjata e bëjnë atë akoma më misterioz. Por pse vallë ky ndryshim drastik?...

 • 10-10-2014
  Capital T është pa dyshim një ndër emrat më të famshëm të estradës. Ai përflitet në çdo moment, jo vetëm për muzikën që sjellë çdo herë por edhe stilin e veçantë që bart me vete. 126/126287 Pas "Posh", bashkpunimti em 2po2, Kapo ka vendosur të rikthehet hiç më pak se me 5 bashkpunime, e atë edhe me këngëtarë të njohur si: 2po2, Alban Skënderaj, Lyrical Son, Mc Kresha & Vedat Ademi. 131/131178 Nuk janë bërë ende zyratre nëse të gjithave do tu realizohen klipet, mirpo pritet që pas këtyre bashkpunimeve, K...


Faqet:
<<
2
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019