TEKSTESHQIP

Capital T
Nashta
Lyrics

Nashta na shihna prap
Nashta na shihna prap
Nashta na shihna prap
Nashta...
Ej, nashta na shihna edhe lot fshihen, si me nal shijen po sun po nali pijen
T'ma kishe ni dhimbten (dhimbjen)
s'ma kishe nal dritën, se kisha kry lidhjen qeshtu qysh pe kryj shishen
T'lash unë me shku, unë s'të kom meritu,
s'tkom jep sa kom mujt e n'fund veç jom gabu, s'kena ça me ndrru, ti n'shpi e un n'rrug, unë i pit e ti n'gjum e punt e mia vrull...
S'kom ardh me arsyetu e as me kthy s'po du, veç du met kallzu sa shumë je tum mungu, e zemra jote e bardhë s'rrehi mo për mu, e zemra jeme o nxi që trunin se ka ngu
E di që ni dit bashkë kena me zbrit ni mëngjes na me u çu tu kesh e tu bërtit, për qato s'po tutna, bile as po ngutna se për ty po lutna e zotit tonë pi thom:
Nashta na shihna prap...
INFO
Asgjë nuk iu la rastit, prandaj ky krijim muzikor erdhi në tregun e gjerë të muzikës i plotësuar me vlera artistike me anë të një videoklipi, për të cilin është bashkëpunuar me Gargia Global, teksa regjisorë të videos janë Andi Decanib & Dardan Visuals. Ky videoklip u publikua me datë 21 Dhjetor 2021. Vija melodike dhe teksti vjen e realizuar nga vetë këngëtari, teksa këngën e prodhuan Panda Music.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200