TEKSTESHQIP

Capital T
Perjetesisht
Lyrics

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon

Edhe nji dit pa ty po mduken si 1000,
Dy grushta dhè permbi pergjithmone lamtumire,
Deri ne ate dite qe do takohemi n'perjetesi,
Po lutna per ty qe shpirti yt me gjet qetsi,
Ah, ne ket bot s'lypi drejtsi,
Se e di qe s'ka,
Ah, n'ket bot s'lypi meshire,
Se kqyr ca na ke bo,
Ti s'e din sa na ke vra,
Ma mir shko mos me t'pa,
Ma mire mos ta kisha dit qe ti nuk je mo,
Jeta e padrejt nuk o njejt per krejt,
Ke me shku nje dit po ti na ike shume shpejt,
Andrrat kejt u prishen,
Po ndihna t'pa rendesishem,
Ti nuk kthehesh mo,
Po ndihna i pafufuqishem

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon

Kom menu s'kom me mujt,
S'e din sa jom tu vujt,
Loti rrjedh si uje,
Sa here kush emrin ta permend,
Se plaga hala po dhemb,

Cdo nate mendoj per ty,
Ton kohen po m'rri ne mendje,
Po thu qe s'kthehesh mo,
E une po du me t'pa,
Jeta si me skenar,
Sikur film ne kinema,
E di qe kejt ca thom ate dit,
Zemer plas, zemer shplas,
Qe me kurrgjo nuk po mbushet mo,
N'kujtime mahna dhe me ty une n'anderr po perlahna,
Ike pa m'perqaf,
Me zemer t'thyme,
Ma n'fund ta fala

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon