TEKSTESHQIP

Capital T
Egoiste
Lyrics
(Feat. Orgito Dapa)

ORGITO:
Te shoh ne enderr
Sikur me puth e perqafon
I lumtur zgjohem
Por jam i vetem ne kte dhom (x2)

CAPITAL T:
Minutat shpejt harxhohen
Ndjenjat dhe momentet
Harrohen krejt kujtimet, krejt deshirat, krejt perpjekjet
Personi i duhur po, n’koh t’gabume
S’mun me ndrysha dicka qe u kon e shkrume
Poem e bukur e dashnis, po thash metet e kalume
Ndjenat po ftofen s’depertohen n’zemren e pervlume
Se ket dashni ti vet e myte
S’na le zgjidhje vet e lype
E tash po rri tut kqyr n’fotografi
E tu menu per to
So veshtir me t’harru e di
Moll e ndalume
Kafshova, u helmova
Shum gabova, tash po menoj e po thom...

ORGITO:
A kjo dashnia m’la pa fjal
M’la pa fjal, si me ja bo
Sa her e shoh ajo m’tundon
Cmendem un zemra e don (x2)

CAPITAL T:
T’kom thon mos u trano
Po ti ma ke tepru
Ta fala kohen edhe pse e di se ke vlersu
Ta dhash zemren tem po ti se meriton
Ta dhash ty jeten tem nuk e di ma shum ca don
Ego, ego, ego, egoiste
M’ke prek ne ego, ego, ego, po tash ike
Ke lujt flliq ti me mu vet e prishe
Tash e di qe mrapa teje ma nuk jam
Edhe pse...

ORGITO: Te shoh ne enderr
CAPITATL T: Po afer meje mo nuk t’kom
ORGITO: I lumtur zgjohem
CAPITAL T: Por jam i vetem ne kte dhom

"A kjo dashnia m’la pa fjal
M’la pa fjal, si me ja bo
Sa her e shoh ajo m’tundon
Cmendem un zemra e don"

ORGITO:
A kjo dashnia m’la pa fjal
M’la pa fjal, si me ja bo
Sa her e shoh ajo m’tundon
Cmendem un zemra e don

DËRGOI:
INFO
Zgjerohet videoteka e muzikës shqiptare, sepse ky projekt u finalizua para shikuesve i kompletuar me profesionalizëm me një videoklip, i cili është krijuar nga Sekuencë. Ky videoklip u publikua më 16 Maj 2024. Këngën e kompozoi Indrit Dode, tekstin e përgatitën Capital T, Orgito Dapa & Rioo, ndërsa beatmaker i këngës dhe producent i këngës rezulton të jetë RZON.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200