TEKSTESHQIP

Çartani
Obsesion
Lyrics

E nese naj her tkujtojna ti e di ku jom e di ku jom ,
Aty ku mle aty ku mle
E premtimet qe i bona hala i mbaj
Edhe pse ti i theve
My baby my baby hiqju fjalve tjerve
My baby my baby hajde dalim kunder krejtve
Heren e par kur i kam fol ma ka cue zanin
Sma ka dhan numerin ja kam vjedh telefonin
Si xhentelmen ja ktheva i thash ja mora nje shoki
Edhe numerin e kie n'ta
Lal shihna ka blloki
I kam te tana cka nje djal nuk ti ka
Hajde ma ngat se po prito
A thu nuk do sma merr menja se jo
Vec tkam zan e ski ka shko
Je e jemja don apo sdon

E jan senet qe shihen edhe ska nevoj per fjal
E e di qe ta gjuj plus qe sjam i vetmi djal
Lem tcoj prej gjumi moj borbardh
Kshu qe mos e co ma gat me e ba prrall

E nese naj her tkujtojna ti e di ku jom e di ku jom ,
Aty ku mle aty ku mle
E premtimet qe i bona hala i mbaj
Edhe pse ti i theve
My baby my baby hiqju fjalve tjerve
My baby my baby hajde dalim kunder krejtve

Du me dit sot kush je
Kur pate nevoj ku ke
Shum e veshtir asht jeta e re
Hala zemra per mu trreh
Tik tak tik tak
Ti kthehesh prap se tkam hi n'gjak
Tana ca ki than tana ti kam dhan po prap per ty jan pak
Po kshu e mpelqen
Hajt e thirrem qen
Thuma edhe njeher qe ne zemren tane skam ma ven
Sa her mke genjy kurr nuk tkam than sen
N'fillim mka pelqy menyra se qysh po mrren
O baby o baby rrasju fjalve tjerve
Nese sje kunder meje un jam kunder krejtve
Plot urrejtje me tpa me tjeter
Syt e mi shohin perde
Ket etje e shuj vec me teke ..

E nese naj her tkujtojna ti e di ku jom e di ku jom ,
Aty ku mle aty ku mle
E premtimet qe i bona hala i mbaj
Edhe pse ti i theve
My baby my baby hiqju fjalve tjerve
My baby my baby hajde dalim kunder krejtve ..

DËRGOI:
INFO
Shumë po e prisnin dhe më në fund pritja mbaroi, sepse krijimi muzikor u lansua tek fansat i përpunuar në spektrin vizual me videoklip muzikor, për video produksionin e të cilit u përkujdes MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 13 Shkurt 2017. Për kompozimin dhe për tekstin është përkujdesur vetë këngëtari.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200