D.M.K.
 • Emri i Vërtetë:
 • Erjon Hajnaj
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 17 Dhjetor 1977
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  131
Këndon kryesisht: hip-hop

D.M.K. është këngëtar i njohur. Emri i tij i vërtetë është Erjon Hajnaj. Ai ishte një adoleshent, ne moshen 16 vjecare, kur provoi për të incizuar nje këngë. Në atë kohë në Shqipëri ishte shum vështirë për të gjetur pajisje profesionale incizim në studio. Ai u largua per ne Amerik më 9 shkurt 1997, sepse e ndjente se ishte një hap pranë realizimit të ëndrrës. Sot DMK është gjithashtu një prodhues shume i talentuar.

Në Tetor 1998, DMK publikon kengen e tij të parë.

Në Qershor 2005, D.M.K. publikon albumin "Bota Ne Syt E Mi".

Në Dhjetor 2006, DMK u bashkua me grupin T.B.A THE BLOODY ALBOZ (SHQIPET E PERGJAKSHME) dhe publikoi shumë këngë të reja me repera te ndryshem si Barooti, Floetri, F-Tim, Agresioni, Xha-CT dhe po ashtu me UNIKKATIL.

Më datë 2 Nëntor 2012, D.M.K. publikon videoklipin "Real", në bashkëpunim me Hitjon.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Gazmend  

Anëtar i labelit

T.B.A.

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera