Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Rruget Qe S'ndryshojn

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruget Qe S'ndryshojn".
3. Video është e këngës "Rruget Qe S'ndryshojn", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Rruget Qe S'ndryshojn  (Feat. Dredha & Ada)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Dredha

Featuring

Ada

05/02/2010

2010-02-05T12:09:11+00:00Ref:2x Ada
......................................................................
Kaloj ne kto rrug duke menduar
Por z'ndryshojn edhe pse shum jom munduar
Si dje dhe sod neser valla do te vuaj
Nga kto kam per ti jetuar
......................................................................

D.M.K
......................................................................
Mbase qaj drrasa po nuk pres dru
Se njeriu qe i derzohet fatit nuk ka tru
Ti tani pom pyet pse nuk marim dot frym
Oksigjen ka plot po na thithim vetem tym
Deshirojm te shkojm perpara po na mungon busulla
Gur gur behet kala prandaj na vjedhim tulla
Mendon pse e gjith bota e lakmon aq shum paran
Aq shum sa njerzit vritet edhe vllau vret vellan
Edhe kur kam qen i vogel vetem 4 vjec femi
I beja pytje nenes ajo habitej cne ti
Pytje per vdekjen dhe pisllecet qe i ka bota
Biro bir mos u lodh me gjera t'kota
Se gjithmon mu esht dukur vetja si ne kopesht zeologjik
I rrethur nga shum kafsh qe nuk ka logjik
Prandaj une acarohem prandaj me myt vetmija
Se nuk ka shum njerz qe i kuptojn fjalt e mija
......................................................................

Ref:2x Ada
......................................................................
Kaloj ne kto rrug duke menduar
Por z'ndryshojn edhe pse shum jom munduar
Si dje dhe sod neser valla do te vuaj
Nga kto kam per ti jetuar
......................................................................

Dredha
......................................................................
Kaloj naper rrug i sho shokt tu mendu
Shumica prej tunve fell kan sharru
Nuk e din as ka me shku as ka me ja majt
E kan hup orjentimin nrrug e gjat
Deshte zdeshte ki me vesh
Mekatet e kohes n'kalume kan met desht
Ki mi ra pishmonit nese nuk ki dit mu gjet
Tash e tutje kerkon nje jet te qet
Por para se me dek ki mi ngje kejt gabimet
1 ka 1 kan met dal para syve
Do ti perbalosh ter ato gjykime
Esht nje gje qe sun ja kthen shpinen
Esht nje gje qe kurr nuk ndryshon
Dhimbja e jetes kurr sperfundon
Te mundon nese je i lig sharron
Qashtu e ka jeta pesh t'qon
......................................................................

Ref:2x Ada
......................................................................
Kaloj ne kto rrug duke menduar
Por z'ndryshojn edhe pse shum jom munduar
Si dje dhe sod neser valla do te vuaj
Nga kto kam per ti jetuar
......................................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet