Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Dua Diell  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

03/07/2010

2010-07-03T11:26:37+00:00..................................................
Yea ne kte bot shum njerz duan diell duan para
E shum njerz duan diell duan fuqi
E shum njerz te tjer duan qe te arrijn majen e botes
Kurse un un dua diell
Dua qe shiu ne zemren teme te pushoj dua diell
Yea un dua diell
..................................................

..................................................
I urrej ditet kriz kur bie shi
Dhe me duket me shum msoj me pak di
Ndjen melankoli dhe kujtie e mendime
Analiza per gabime qe kam ber ne jeten time
I zhyter ne veti smar dot frym dua liri
Ndjehem i huaj ne ket bot pse as vet nuk e di
Pa qef i lodhur i shtir i paqlodhur
Dhe me duket jeta eshte grur i pa korrur
Diqka e paperdor qe ze ndryshk e ska vler
Si nje lule e pacelur qe esht vyshkur e ska er
Ska diell ska drit erresira e mbyt
E nuk ke qte shikosh kur i mban te mbyllur syt
Punoj e punoj po asnjeher nuk mjafton
Edhe pres me shpres po ska zor qe e vlerson
E prandaj dua diell se thell ne zemer kam ftoft
E prandaj dua diell qe shpirti im te gjej ngroht
..................................................

Ref:
..................................................
Dua diell
Dua diell se jam lodhur per nje kohe te gjat ne erresir
Dua diell
Dua diell se ftoft se dua te kem nje dit me te mir
Dua diell
Dua diell qe te gjej ngroht se thell ne shpirt kam ftoft
Dua diell
..................................................

..................................................
Jam djali me i keq qe prej dites qe kam lindur
Asnjeher nuk kam pranuar e asnjher nuk jam bindur
E gjithmon kam vepruar ashtu si un kam ditur
Vetes time i kam ber keq ca pun vetes i kam ngritur
Mbase doja me shum vemendje prej atyre qe me kan rritur
Mbase malit te gabur un i jam ngjitur
Mbase ne rrug te gabuara un jam rritur
Por tani qe un u ngjita nuk kam me per te zbritur
...... por nuk gjeta shpetim
E u mbylla ne vetvete se nuk gjeta gezim
Nuk jam si ti isha ndryshe si femi
Isha i keqi isha dreqi delja e zez ne shtepi
Mbase u keqkuptova por tani nuk ka rendsi
Se te jesh femi i mbar eshte endrra e gjdo prindi
Kurse un jam aj shembulli negativ
Qe permendi qe te dali dikush tjeter pozitiv
..................................................

Ref:
..................................................
Dua diell
Dua diell se jam lodhur per nje kohe te gjat ne erresir
Dua diell
Dua diell se ftoft se dua te kem nje dit me te mir
Dua diell
Dua diell qe te gjej ngroht se thell ne shpirt kam ftoft
Dua diell
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet