Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Haka Tek I Zoti  (Feat. Familia Ideale)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Familia Ideale

24/02/2013

2013-02-24T17:42:29+00:00INTRO.. D.M.K.
Yeah Haka tek i zoti
Le te bej reklam i lodhuri
Huh haka tek i zoti
Le te bej reklam e shumtuara
Haka tek i zoti
Le te bej reklam ata qe se meritojne

D.M.K. VERSE..

Une ndjek e rrugen veshtire, se rruge e lehte te nxjer me gjate..
Mashtrimi te jep shume, por ne fund te le sakat..
Nuk i jap rendesi zhurmes, aspak vemendje botes..
Ka idiot me rrota plote, e une i shmangem rrotes..

Une nuk flas me dorashka, kujdes dhe interes..
Fjala ime vret vetem ata qe jane numer shtes ..
njeri i sprovuar, nga jeta i lenduar..
Kam me shume histori, se sa vite per te jetuar..

Pse e sjell ktë erë të djegur, tek kto hunde delikate?..
Se ty te genjen pasqyra shoku, mate veten mate?..
Ti fiton duke shfrytezuar, duke perdorur..
Sa peshë ka puna jote? Kur ai tjetri është lodhur?...

Ti ke shijuar vapen, kur ai tjetri eshte ftohur..
Me djersen e tjetrit, surrati jot eshte bere i njohur..
Vazhdo, vazhdo te fryesh edhe ca kohe me gjera koti..
Por nje dite, ti se di, do vej haka tek i zoti

D.M.K. REFRENI..

Sic e kane thene ata qe moti
Nje dite do vej haka tek i zoti
Sot per sot, gezo gezo ti
Por nje dite do vej haka tek i zoti

Haka tek i zoti? haka tek i zoti
Nje dite do vej haka tek i zoti
Haka tek i zoti? haka tek i zoti
Nje dite do vej haka tek i zoti

Kristian VERSE..

Shqiperia me repista shume
plot me gangstera
makina te shtrenjta dhe femra te dera
Toni Montanes kopjus por jane plera
E Bejne vec per mode ktej nga ne te ha pantera
Jeton ne Shqiperi shok
dhe jo ne New York
Mos me shit pordh se bota ka pare plot
Tipa si Ti , Quhen Mc ' s ??
I Marre zvarre te gjithe hiqmu sysh me bezdis
Mbaj mend 97 - en bomba hidhnin
pistoletat , te mernin jeten
se kerkoje te drejtat
Tani Shqiptaret mendojne jane ne evolucion
Por te gjithe thjesht po flene
historine e harojn
Se populli fjale te urte tha , " haka tek i zoti"
Ajo qe me perket nuk ma merr dot as Zoti
Nuk ka pidh nene qe me ndalon ti
Kristian D.M.K Jane ne zone si rezon ti
prandaj mos fol ti
hiqu i forte Ti
Kto Shqipe ne emigrim
Te tregojn se ceshte Hip Hopi ........
Ideal, ideal
Do te jem, do te jem ideal

D.M.K. REFRENI 2.

Sic e kane thene ata qe moti
Nje dite do vej haka tek i zoti
Sot per sot, gezo gezo ti
Por nje dite do vej haka tek i zoti

Haka tek i zoti? haka tek i zoti
Nje dite do vej haka tek i zoti
Haka tek i zoti? haka tek i zoti
Nje dite do vej haka tek i zoti


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet