Më mbaj mend (për 1 muaj)

Familia Ideale

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Greqi 
BIOGRAFIA: Familia Ideale është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Familia Ideale quhet grupi i formuar ne vitin 2004 nga repiste emigrante Shqiptare ne Athine. Grupi perbehet nga Andidna (Korçe), Kristian (Korçe), Marioproduction (Korçe), 2pt (Permet), Aldo mc (Mamuras), Bess (R.I.P)(Kuçove), Rugaci (Vlore), Rapsang (Korçe), Geri (Korçe),D.I Real (Korce) Më datë 11 Mars 2011, Familia Ideale publikojnë videoklipin "Alarmante", në bashkëpunim me Andidna & Marioproduction. Më datë 27 Maj 2012, Familia Ideale...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Bess (Familia Ideale)

Anëtar i grupit

Geri Tersi

Facebook

Fanpage

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Familia Ideale, Familja Ideale

Komente 0