Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

D.M.K. - Individual  (Feat. DMC aka Babloki)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

10/12/2016

2016-12-10T19:30:05+00:00

Featuring

DMC aka Babloki
Sot u zgjova nga gjumi me i lodhur se kur fjeta akoma erresir jasht por disa yje i gjeta nganjeher me duket sikur bota esht kundrra meje sikur me ndjek nje rreze nxitoj posht ksaj reje per ju vler ka fuqia ndersa per mua respekti botkuptimi koshienca dinjiteti po sot si njohim pse ti njohim jemi thjesht eksperiment budallai knaqet kur ja leshon rrugen nje inteligjent faji gjithmon ngelet jetim se fajtoret jan kurvar ne kte lulishte me qafira mese normale qe del tradhtar indetiteti esht problemi sot edhe kari betohet qe ka te deformuarit ne fytyr jan te bindur per gjithcka njeri me shum komplekse jam dua te ndryshoj por edi qe nuk ndryshoj se jam krijuar te gaboj sipas statusit te shoqeris sjam i pranueshem se jam njeri vulgar me mungon takti shum mendimet e mija jan kancer te njerez te dobet nuk mirpriten trimeria si fshi lotet por i fshin ata qe shiten ftimi per disa esht momenti tani per tani ndersa fitimi per mua esht kur mbrapa le histori nuk isha me i zgjuar nga shokt e mi por pata fat mentaliteti qe na rriti na ktheu gjithve psikopat ata sjetojn me dhe un kuptoj sa ka rendesi mesazhi qe percjell te brezi ri (Ref) per mua libri ka aq vler sa personi qe e shkruan mendimet aq vler sa dhe mendja qe e bluan per mua fjala ka pesh sa goja qe e nxjerr dikush ka zerin e vet e dikush radio per te tjer per mua trendi ka aq vler sa dhe njerzit qe krijojn ata njerez kan vler sa genjeshtrat qe besojn por tipi im esht i veshtir nuk blihet dot me fjal i mir apo i keq jam individual jan ndrru gjeneratat u ba koh qe skam prodhue do hic spo kuptoj se ky sasht fillim per mue le ti ca thue per qef tem kam pushue e per qef te atyne jam kthye qe hala jeni me mue loj pasoj momente argetimi ritmi e basi i mir esht tregimi un kur t kallxoj dicka ti duhet me majt mend nuk asht me shit men po me zon jet naj vend un po maj kuven se kjo pun asht me ren un vij me t vertetin e noj tjeter ndoshta t ren se do i njohin nuk jan sen skan ba gja kurr n terren luften e mikrofonit po e ban dhe fansi jem shkruje me H t madhe Historin e jo Heshtjen per krejt gjeneratat qe ni dit me shu kureshtjen se nje djal u motivua nga vetbesimi ti u rrit dhe u lind nga nje qytet ne veri edhe jugu esht i jemi se jam pjes e ti aty kam dashamir e m kan dhan shum dashni pjesa patriote ne deshtim te besimit sekretet e panevojshme jan artikull i mohimit larg urrejtjes t panevojshme dhurojn kur pacipsi menyra e te shprehurit asht kjo menyr qe e bi ndoshta ndonjeher jam n'mentalitet e t'paditurit por ky esht momenti kur vje lodhjae nje t'shetiturit (Ref) per mua libri ka aq vler sa personi qe e shkruan...


Ky tekst u dërgua nga Rildi hajdari
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet