Më mbaj mend (për 1 muaj)

DMC aka Babloki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  246
 • Emri i Vërtetë:
 • Ardit Sokoli
 • Vendlindja:
 • Tropojë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: DMC aka Babloki është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994. Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

T.B.A.

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

11 🔥Jehona E Shqipes (2009)

★★★★★

Mixtape: Sna Del Afati (2008)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Albboy

Loko

Eagleye (Kiameti)

Rameka

Mali G

Rudi

Krimineli

JR

Eleminimi

G Bani

Tags: Dmc Aka Babloki, Dmc, D.M.C, D.M.C., Babloki, Ardit Sokoli


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet