Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - Loja Pam Pam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

E yau E yau yauu
Double Trouble Yeahh
Loja Pam Pam .. osht e jona Hahah
Ej shoq mos u tut tash PAM PAM...
E yauuu Kjo le te jete finalja per neve ,
Kush pshton-pshton , Kush des-des ,

Loja PAM PAM o shum e mir ,
Derisa te bon ty ndonji bir ,
PAM PAM Loja tani o shum e shtir ,
Sepse nuk je mo n`jet i lir ,

PAM PAM Lojen moti e pata msu ,
Kur dilshem policia me llopova na me lu ,
Qaty jemi msu mos me ju tut kerkujt ,
Se kem pas alltia lodra shoq qe skan gjujt ,
Shum njerzi dolen bashk me neve me lujt ,
Po jemi kon mat fortit kejt i patem mujt ,
Qekjo u kon jeta ma e fort e jem ,
Se prej ktuhit te anej u kon shum problem ,
E maj men ni sen ne shkollen fillore ,
Ku moshatart e mi kapeshin me mamin dore per dore ,
Djemt dhe qikat t`mira hajshin akullore ,
I shpenzohshin paret per sene shkollore ,
PAM PAM Lojen na u patem dashuru ,
Po jo me alltia permahi mo me lu ,
Kur i patem vjedh alltiat shum u patem gzu ,
Prej ktuhit nisem pernime tash me lu ,
Gangsterat e mamit ja nisen me perparu ,
Qe tash me bo zo kerkush ska guxu ,
Krejt u patem tranu me alltija tu u gju ,
Gjujshin edhe njerz aty pari qe kan kalu ,
Kjo mu ka dok jeta ma e fort e jema ,
Me doket se alltia e zgjedh qdo problem ,
Kejt e u pat kon po kejt e majsha msheft ket sen,
Qe bojn alltia kerkujt si ka shku ne mend ,
Gangsta ,, n`oborr t`shkolles tu u gju ,
Ner sy te krejtve , krejt u paten tranu ,
Prej ktuhit , krejt na paten diktu ,
E e paten marr vesh se qfar loje jem tu lu ...

REF..x2
Loja PAM PAM o shum e mire ,
Derisa te bon ty ndonji bire ,
PAM PAM Loja tani o shum e shtire ,
Sepse nuk je mo n`jet i lire ,

Perher e majm n`men na ni sen ,
PAM PAM kur jem gju ne gjdo ven ,
Ni jet Gangsta ja patem nis me jetu ,
Nji loj shume tkeqe bashk tu e lu ,
Ka kem shku alltiat nkuk i kem majt ,
Nuk kem lon njeri n asnji ven pa e shajt ,
Shaj , Vraj , E kurr mos kaj ,
Ky osht ni sen qe une n'vete e maj ,
PAM PAM , tani mos u tut ..
PAM PAM , mos u tut o mut ...
PAM PAM , nje loj e keqe pa asnje rregull ,
PAM PAM , nje jete osht krejt mjegull ,
Ti nuk sheh , Nuk nin , dhe kurr nuk fol ,
Nuk e din kurr se kur bohet boll ,
tkahi dreqi ntrup dhe osht kat komandon ,
Edhe pse ti kurr nuk e beson ,
Mechi i pari qe na pat lyp dikush ,
Me lojtar qe sun i ka mujt kerkush ,
Ishte npyetje inati karakteri
Ku per neve prej ktu fillon edhe sherri ,
Armatimin gati pritshem me luftu ,
Lojen PAM PAM pernime tash me lujt ,
Kjo loje per neve gjithqka do t vendose ,
A me shku perpara a krejt mu fundos !?

REF..x2
Loja PAM PAM o shum e mir ,
Derisa te bon ty ndonji bir ,
PAM PAM Loja tani o shum e shtir ,
Sepse nuk je mo n`jet i lir ,

PAM PAM krejt lojen tu e lu ,
Si me shki nemes veti me u gju ,
Edhe pse ishin shum ma t fort se na ,
Prej inatit patem vendos edhe me u vra ,
Shum keq ish me i pa krejt ntok ,
Ne mes tynve edhe shum e shum shoke ,
Krejt dek asnjo tu livrit ,
Se qfar loje kemi tash tu e dit ,
Shkun mlan mu veq vet ,
Nuk e dita shoqi jem qka po m pret ,
A me prit policine , A me ik ?
Pse un me pshtue mu pat baen PIK,
Ik shoq se nashta bohet mir ,
Mu tash mu pat bo nji bir ,
E disha qe ka me pas shum vshtir ,
E disha qe n jet ska mu kon mo i lir ,
E ti tash shoq bon qa dush ,
Veq me vra dikon shoq sje kerkush ,
Kur ta bojsh ket pun nalesh e menon ,
Se tgarantoj se ki me ra pishmon ,
Kjo u kon jeta jem ne kete ven ,
Ku ski shans me ni tjeter sen ,
E vrajti , e prejti , ja e la pa men ,
Kjo osht jeta ktu shok qe o shum problem ,
jauu qe o shum problem ,

Se kur e pata marr alltijen ,
Ja pata vjedh babes tem ,
Edhe qetash tuj lujt me nji shok pahiri ,
heh e pata plagos nkom ,
Ala tpallune qat kom ,
Shum interesant u kon ,
Pahiri e pata ngre heheh ,
Edhe edhe ,
tana njihere njihere ,
mpaten zon policia bash tu e gjujt njonin ,
Qa pata ik prej tyneve , tum njek kah'mos ,
Ama sun mpaten zon ehehhe..
LOJA PAM PAM shum e mir osht a ???

Loja PAM PAM o Shum e mir!}
Loja PAM PAM o Shumm e mir !}

REF..x2
Loja PAM PAM o shum e mir ,
Derisa te bon ty ndonji bir ,
PAM PAM Loja tani o shum e shtir ,
Sepse nuk je mo n`jet i lir .


Ky tekst u dërgua nga ilijazjaha30   joungduda   thesariD.U.D.A.
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2003


D.U.D.A. - Loja Pam Pam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loja Pam Pam".
3. Video është e këngës "Loja Pam Pam", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 4