Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Buka E Gurbetit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buka E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Buka E Gurbetit", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Buka E Gurbetit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/07/2013

2013-07-19T20:12:10+00:00Ref.(X2)
Buka e gurbetit osht shum e ron
Per ata qe osht ngurbet per bab e nan
Edhe per motren qe sot e lyp vllaun
Sot po shkon nuse don mja majt krahun

Po nisna prej veti edhe tjerve qe i njoh
naper ket far bote une shkas po shoh
E lshova shpin e mora rrugen
Njo di met thon nuk e kom shiju buken
me pun te mira edhe me pun te kqija
po mami gjall une me shqipet e mia
ka ardh i ri merzitet te shpia
ky nuk mundet me shku a sot i lind fmija
se ktu krejt kem te shpia pleq
qdo dit presim me mar naj lajm tkeq
do me ardh smujn e do i kan mundsit
kto rrug tgurbetit na i kan marr t'rinjt
ose ket shokin tjeter e kan lajmru
i kan kallxu qe baba jet i ka ndrru
ky po niset me shku e mos mu kthy
se sot nana ne nshpi i mshelet me dry

Ref.(X2)
Buka e gurbetit osht shum e ron
Per ata qe osht ngurbet per bab e nan
Edhe per motren qe sot e lyp vllaun
Sot po shkon nuse don mja majt krahun

Shqipe osht shum von dikur me u kthy
ata qe i ke lan nshpi aty nuk i ki
se koha po hec e senet po ndryshojn
ktu gjithqka osht mmir kudo qe shkojm
po diqka gjith mungon dyqysh sjem rahat
jeta e gurbetit krejt me sahat
me pagesa,takime,kurse,punime
pune ilegale,studenta,studime
sado qe osht mir sado qe i ka hije
buka o ndryshe buka o pa shije
njerzt jon tjer krejt te humbur me jeten
ktu ma shum e dojn qenin sesa e dojn veten
jetojm me shpres qe ni dit krejt me u kthy
jetojm me shpres atje mir me ni
jetojm per me vdek te e madhja Shqipni
se larg venit spo kem rahati

Ref...
Buka e gurbetit osht shum e ron
Per ata qe osht ngurbet per bab e nan
Edhe per motren qe sot e lyp vllaun
Sot po shkon nuse don mja majt krahun


Ky tekst u dërgua nga Fisnik Isufi-GG&OTR
Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet