TEKSTESHQIP

D.U.D.A.
Shum T'gjon (Hajde Krejt)
Lyrics

ref:

hajde krejt tash ket nej me lujt,
hajde ta kshyrum kush kan ka me mujt,
mos u tut oj zemerse mas teje jom ,
trupin ton te fort nxhit ngjit per temin e kom,
mos tjav nin sonte shum do te rrim ,
do ta kallim deri ne fund do te pim,
hajde popull qonu bashk e kallim krejt,
mos u tutni sot osht shum nata nxet,

je tu ec rruges je nis per me thy ,
hajde tash shoq kuqi pak ata sy,
sosht si shqip kurt shkon me nejt,
mos ta nin meniher kape shtine ne shej,
alltijen ne kuk per mu kan i sigurt gjithkun,
nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun,
sepse bresin edhe per ty vdesin,
nuk vaj nin e kan thesin mercedesin
nuk jav kan merzi ton naten rrin tu pi ,
edhe ne fund bashk shkojn kejt....,
sdi a ke ni ti per ket ushtri,
jom double g qe juve ngoj... haha,
i du kejt spo du me rrejt,
ato qe se du jom i shejt...haha,
hej o shiptar nisja tash livritni,
u bo shum nxet hajde shka jeni ka pritni,
bukurosh te mdhaja edhe shum te forta,
kejt pom doket qe nermes veeti jon motra,
iq pat bo kurrgj tmysi veq me sy,
hajde vllao jem ky sen osht veq per ty,

ref:

hajde krejt tash ket nej me lujt,
hajde ta kshyrum kush kan ka me mujt,
mos u tut oj zemerse mas teje jom ,
trupin ton te fort nxhit ngjit per temin e kom,
mos tjav nin sonte shum do te rrim ,
do ta kallim deri ne fund do te pim,
hajde popull qonu bashk e kallim krejt,
mos u tutni sot osht shum nata nxet,

ngom mu se jom tranu po du me kallzu,
se po du me lu tani dikun me shku,
me vazhu ato qe ke fillu me mu,
une po du qe kjo pun me mbaru,
qu qika mamit sillu pak mu doket,
qu qu hajt dridhna tash neve token,
qu hajde tash me mu me lu,
ngjitmu per trupi ndesh mem tranu,
ktu pihet rriht po kurr nuk nihet,
shkamos nihet edhe ne fund qkamos lipihet,
pihet se per mrena nihet,
e tash po dihet se aty mrena rrihet,
gjenet tani ti bertet ,
edhe nuk e len kurr pa ardh apet,
qikes te mamit i ke sonte i ke pelqye shum,
po ka qef me shku e me ndu ne gjum,
jo veq kjo po edhe shum te tjera,
qe tash veq jon tu prit nren te dera,
mos tjav nin se sontre hoho ,
se jemi ni ushtri qe na thirrin double g,

ref:

hajde krejt tash ket nej me lujt,
hajde ta kshyrum kush kan ka me mujt,
mos u tut oj zemerse mas teje jom ,
trupin ton te fort nxhit ngjit per temin e kom,
mos tjav nin sonte shum do te rrim ,
do ta kallim deri ne fund do te pim,
hajde popull qonu bashk e kallm krejt,
mos u tutni sot osht nata nxet,

tash po foli edhe pak seriozisht,
jom shqiptar dhe jemi kejt kaprisht
boni vaki e ta bani ty me gisht,
meniher therrja e ik dikun lirisht,
qekjo osht jeta jon jeta jem,
qyky osht aj sen qe po folet nket vend,
qeta jena dhe qeta kena mu kan,
qeta qe na ka ba ajo nan,
e din lojen pam pam pse e kemi lujt,
dhe boll mir e din qe ju kemi mujt,
edhe fare fis kemi shum ma shum se ti,
ti per kto ke ni e shum mirt e din,
hajde krejt tash ket nej me lujt,
hajde ta kshyrmi kush kon ka me mujt,
mos u tut oj zemer se mas teje jom,
e jom mis une nuk jom pis,
nuk jom asi qe ta boj ki-kis,
nuk jom asi qe maj plis,
po ha kalavesh se kom shum farefis

ref;

hajde krejt tash ket nej me lujt,
hajde ta kshyrum kush kan ka me mujt,
mos u tut oj zemerse mas teje jom ,
trupin ton te fort nxhit ngjit per temin e kom,
mos tjav nin sonte shum do te rrim ,
do ta kallim deri ne fund do te pim,
hajde popull qonu bashk e kallm krejt,
mos u tutni sot osht nata nxet,

DËRGOI: