Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da Ghost

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Emri i Vërtetë:
  • Faton Zejnullahu
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Da Ghost është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Da Ghost është një emër shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar, ndërsa shquhet si një prej pionerëve të skenës. Emri i tij i vertet eshte Faton Zejnullahu dhe ai ka nje music label i quajtur Infinit Records. Ghost filloi te merret me muzike prej vitit 1999-2000. Më datë 10 Shkurt 2007, Da Ghost publikon videoklipin "Bzzz". Më datë 7 Tetor 2008, Da Ghost publikon videoklipin "Krejt Anash", në bashkëpunim me Blero. Videoklipi u prodhua nga Ente...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Infinit Records

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥Ma I Charti (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mad Lion

Viagra

Danny Boy

Niku

Agon Nimani

Sony NRG

Bigg V

Ummet

Legjenda

Kacho

Tags: Da Ghost, Da-Ghost, Daghost, Da.Ghost, Faton Zejnullahu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet