Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  204
 • Emri i Vërtetë:
 • Damil Lala
 • Vendlindja:
 •  
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Soni Lalës

Ish-Bashkëshorti i

Buqe Rama (Buqja)

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

22 🔥

Ta Fala (2019)

★★★☆☆

Lotin E Mshefa (2018)

★★★★★

Boll Ma (2017)

★★★★

Çika Çika (2016)

★★★★★

Këngë Dasmash (2015)

★★★★★

Hajde Loçke (2014)

★★★★★

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

★★★★★

One Milion (2012)

★★★★★

Jam Sheik (2011)

★★★★★

Ti Te Baca (2010)

☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Daim Lala, Damil Lala

Komente 22