Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dardan & Noizy - Bandita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

[Dardan:]
Sag, erinnerst du dich, uhh-ey?
Wir war'n down, die ganze Nacht
Deine Stimme so schön, ma bae
Mir gefällt es, wenn du lachst, uh-là-là
Ja, sie steht, sie, sie steht da
Hundertmal geht sie den Weg, sie kommt näher

[REF. Dardan:]
Es ist wieder Vollmond, steig ein, Bandita
Diese Nacht vergeht in Slow-Mo, schwarz wie dein Kajal
Ey, schwarz so wie dein Dresscode, doch du bist am schein'n
Ich hol' dir erst die Welt, dеnn für die Liebe blеibt noch Zeit
[Part 1: Dardan]
Uh, ma bella
Das ist unser Moment, unsere Zeit
Doch sie geht zu schnell, ah
Schau, wie sie rennt, schau, wie sie rennt, Bae, ey
Mit 'nem Lächeln auf den Lippen sagt sie: „Mi amor“
Es wird Nacht, auf dem Kingsize-Bett wird sie zu Diablo
Woah-woah, woah-woah, woah-oh
Sag mir, wer dir wehtut, ich mach' ihn platt
Woah-woah, woah-woah, woah-oh
Ab jetzt bin ich immer da, was hast du gedacht?
Die Kugel, sie reicht
Maske auf, Tattoo unterm Kleid, unser Herz klopft
Wir geh'n da jetzt rein, Bandita

[REF. Dardan & Noizy:]
Es ist wieder Vollmond, steig ein, Bandita
Diese Nacht vergeht in Slow-Mo, schwarz wie dein Kajal
Ey, schwarz so wie dein Dresscode, doch du bist am schein'n
Ich hol' dir erst die Welt, denn für die Liebe bleibt noch Zeit (Yeah)

[Noizy & Dardan:]
Look, I thomë "Zemër, ka çuna po' bore nuk ka
Dhe nuk po du me t'a bo trunin bla-bla-blah
N'Menaxhim ti e din' sa nevojë jam
Për prezantim s'ka nevojë, fol përvoja
Dokem shumë [atë?] kur t'i vesh xhinsat
S'ka nevojë me provu shumë se disa
Fshi Attent-ën, baby face bon Nicki [?]
E kur pash' që je e imja, thashë "do t'marr te shpia" (Mm-mm)
Duro, duro
T'a n'ezi i Puro
Një gotë verë dhe s'du më kurgjo
Del para oxhakut me flok't e lag't
Nuk duket shum' e butë kur e preki pak (Ah-ah)
M'tha që nuk kam dal kurr' me nji bandita (Ah-ah)
Dhe iu ktheva direkt, sikur habita (Ah)
Zemër, ke ç'kërkon, vet' i arrita (Mm-hmm)
Nuk e di ça ke dëgju ti për bandita (No, no)

[Dardan:]
Sag, erinnerst du dich, uhh-ey?
Wir waren down, die ganze Nacht
Deine Stimme so schön, ma bae
Mir gefällt es, wenn du lachst, uh-là-là
Ja, sie steht, sie, sie-sie steht da
Hundertmal geht sie den Weg, sie kommt näher

[REF. Dardan:]
Es ist wieder Vollmond, steig ein, Bandita
Diese Nacht vergeht in Slow-Mo, schwarz wie dein Kajal
Ey, schwarz so wie dein Dresscode, doch du bist am schein'n
Ich hol' dir erst die Welt, denn für die Liebe bleibt noch Zeit
Dardan & Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/06/2022
Produktion: Menju & Wings
Recording & Mix: Menju
Video By OmelyDardan & Noizy - Bandita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bandita".
3. Video është e këngës "Bandita", por nuk këndohet nga Dardan & Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dardan:


Komente 0