Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denis Taraj - Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa doja k’te nate
Te gjeja nje vend
Vetmine te harroj(a)
Mes njerezve te jem

Dhe ja - a ku jam
sa deren une hap
Zemra ndal
...
E fshehur aty
E heshtur pa fjale
Shikimin me hodhe
Por zgjati kaq pak

Po ndjej emocion
Gjjthe trupi vibron
Nga ky cast
.../
Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

Strofa2
Dhe ja ky takim
Sa shpejt fluturoi
Me ikin minutat
Nuk them cfare mendoj

Une veten e njoh
E di c’do te thote
Emocion
...

Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

...
As vet nuk e di
Si erdha tek ti
Me zemer, me sy
Nuk eshte rastesi

kam lindur per ty
e di fare mire
Te ndodh vec njehere
te duash me shpirt

nje ndjenje qe ploteson
Gjysmen tende gjithmone
Ndaj (jo) s’do gaboj
Zemren do e degjoj

Sepse je ti ajo
qe gjithcka une kerkoj
Eja

Refreni

Eja eja
Eja kercejme sonte
gjer ne agim

Eja, eja
Kercejme gjersa dielli te linde
Denis Taraj
Publikimi: 26/02/2021
Video Produksioni: Ar Visual
Produksioni: Enis Mullaj
Teksti: Eriona Rushiti & Martin Fuchs
Guitar: Ervin Telo
Styling: Frenki Ziaj
Make Up: Anisa Xhepi
Starring: Enxhi ShehajDenis Taraj - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga Denis Taraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Denis Taraj:


Komente 0