TEKSTESHQIP

Denis Taraj
Eja
Lyrics

Sa doja k’te nate
Te gjeja nje vend
Vetmine te harroj(a)
Mes njerezve te jem

Dhe ja - a ku jam
sa deren une hap
Zemra ndal
...
E fshehur aty
E heshtur pa fjale
Shikimin me hodhe
Por zgjati kaq pak

Po ndjej emocion
Gjjthe trupi vibron
Nga ky cast
.../
Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

Strofa2
Dhe ja ky takim
Sa shpejt fluturoi
Me ikin minutat
Nuk them cfare mendoj

Une veten e njoh
E di c’do te thote
Emocion
...

Ah vec nje fjale
Te vija ta thoja ngadale
Te flisja per ndjenjen
Qe lind me shikimin e pare

Refreni
Eja, eja, eja kercejme
Sonte gjer ne agim

Eja eja kercejme
Gjersa dielli te lind

...
As vet nuk e di
Si erdha tek ti
Me zemer, me sy
Nuk eshte rastesi

kam lindur per ty
e di fare mire
Te ndodh vec njehere
te duash me shpirt

nje ndjenje qe ploteson
Gjysmen tende gjithmone
Ndaj (jo) s’do gaboj
Zemren do e degjoj

Sepse je ti ajo
qe gjithcka une kerkoj
Eja

Refreni

Eja eja
Eja kercejme sonte
gjer ne agim

Eja, eja
Kercejme gjersa dielli te linde