TEKSTESHQIP

Denisa Gjezo
Dua
Lyrics

Ska pergjigje ska me zemer,per ty jo
Do provoj te t’harroj
Dhe pse sdua tjeter femer t’perqafoj
Sdo t’lejoj te t’mendoj
A do t’kerkoj kur t’vjen mengjesi
Nuk premtoj qe nuk do e bej
A do t’kerkoj kur t’lindi dielli
Se me shpirt ty te ndjej dhe pse sjemi

Ref..
Dua te therras ne emer por jo nuk kam ze
Me mungon pa fund me mungon
Du te therras ne emer por jo nuk kam ze
A me do edhe ti a me do

Neper pytje bosh po tretem se kuptoj
Te t’harroj sdua ta provoj
Si nje det pa uje do mbetem me beso
Nese sje smund te jetoj..
INFO
Më datë 10 Dhjetor 2018, Denisa Gjezo publikon videoklipin "Dua". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.