Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - Kush E Nisi Luften Ma I Pari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Hej bij Gjakov's Isuf Hajdari
Isuf Hajdari o zog sokoli
Tre sahat luftoi te kroni
Met shehid te llogori
Te llogori shehid o metë
Po thërret o more Mehemet
Po thërret o Mehmet Alia
Ka një armët qoi te shpija
Ka një armët të shpija me i qu-e
Si të vet nana për mu-e
Thuj Isufi tu ka martu-e
Si të vet çfarë nuse murr-e
Murr dy pluma nër krahnur-e
Njonen n'trup tjetren n'thurr-e
Si të vet çfarë grash po e kajshin
Sorra e korba po e vajtojshin
Që të vet çfarë qejzi pruni
Dyshek tokën jastëk gurin
N'ven jargani drrasa bungi
N'ven qylymi dhe si pluhni
N'ven qerapash fitila pamuki
Për ven kmishe shkumë sapuni
N'ven kapuqi tym bohuri
Që t'vet nona çfarë kali pruni
Kali t'bardhë koftë prej druni
Si të vet nana hiq pa pru-e
Thuj Isufin nuk e sheh mo-e
I vetit i hypi atit
Ja nxuerr kryet Isuf Hajdarit


Dervish Shaqa - Kush E Nisi Luften Ma I Pari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush E Nisi Luften Ma I Pari".
3. Video është e këngës "Kush E Nisi Luften Ma I Pari", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 0