Dhurata Dora
Dhurata Dora
Dhurata Dora
  • Vendlindja:
  • Nurnberg
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Dhjetor 1992
  • Horoskopi:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop reggae
Dhurata Dora është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Dhurata Murturi e njohur per publikun si Dhurata Dora lindi ne Nurenberg te Gjermanise ku ka jetuar se bashku me familjen. Shkollen fillore e ka perfunduar ne qytetit e Furthit. Dhurata ka kënduar edhe ne Gjermani me emrin, Dora. Kjo ishte arsyeja që Dhuraten tani të gjithë e njohin si Dhurata Dora. Tani Dhurata gjendet me shume ne Kosove per shkak te agazhimeve te shumta muzikore. Edhe pse ajo është e re në industrinë e muzikës ka arritur që për shumë pak kohë të sjelle projekte, të cilat i kanë dhuruar suksese të mëdha. Dhurata Dora në fakt u bë shumë e suksesshme me këngën “I Like it“, një projekt I punuar nga reperi 2Ton dhe me një klip ku Dhurata Dora shfaqet shumë atraktive.

Në Qershor 2011, Libri merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Dance Flow", në bashkëpunim me Soulkid & Dhurata Dora.

Më datë 7 Shtator 2011, Dhurata Dora publikon videoklipin "Vete Kerkove". Muzika e këngës u punua nga vetë Dhurata Dora, teksti u shkrua nga vetë Dhurata Dora. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 2 Mars 2012, Dhurata Dora publikon videoklipin "Get Down", në bashkëpunim me Don Arbas. Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Loco, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 6 Prill 2013, Dhurata Dora publikon videoklipin "Like Dat". Muzika e këngës u punua nga vetë Dhurata Dora, teksti u shkrua nga vetë Dhurata Dora, ndërsa për orkestrimin u kujdes 2Ton. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 15 Gusht 2013, Dj Blunt & Real 1 publikojnë videoklipin "Edhe Pak", në bashkëpunim me Dhurata Dora & Lumi B. E ftuar që të jetë pjesë e albumit të DJ Blunt, këta vendosën të krijonin diçka që do të ishte më ndryshe dhe padyshim do ti kënaqte fansat.

Më datë 26 Prill 2014, Dhurata Dora publikon videoklipin "Roll", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Dhurata Dora, Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dhurata Dora u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014). Një bashkëpunim me një klip shumëngjyrësh, artistik dhe atraktiv, kënga u cilesua si hit i veres.

Më datë 8 Nëntor 2014, Dhurata Dora publikon videoklipin "A Bombi", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Alandy, ndërsa teksti u shkrua nga Dhurata Dora & Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 5 Qershor 2015, Dhurata Dora publikon videoklipin "Ti Don". Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga vetë Dhurata Dora. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dhurata Dora merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 23 Tetor 2015, Dhurata Dora publikon videoklipin "Shume On".

Më datë 25 Mars 2016, Dhurata Dora publikon videoklipin "Numrin E Ri". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dhurata Dora u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Top Music Awards 2016 (2016).

Më datë 17 Qershor 2016, Capital T publikojnë videoklipin "Bongo", në bashkëpunim me Dhurata Dora. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Capital T marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 26 Nëntor 2016, Dhurata Dora publikon videoklipin "Veq Ty". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Dhurata Dora.

Më datë 24 Dhjetor 2016, Dhurata Dora & Dj Geek publikojnë videoklipin "Ayo". Teksti i këngës u shkrua nga Gent Fatali & Dhurata Dora. Produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 18 Qershor 2017, Lumi B publikon videoklipin "Simpatia", në bashkëpunim me Dhurata Dora. Teksti u shkrua nga vetë Lumi B. Për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Korrik 2017, Dhurata Dora publikon videoklipin "Bubble". Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dhurata Dora merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 1 Dhjetor 2017, Dhurata Dora publikon videoklipin "Kesh Kesh". Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Dhurata Dora, Gent Fatali, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Dhurata Dora ka njoftuar se më datë 11 Shkurt 2018, do publikojë videoklipin "Trendafil", në bashkëpunim me Flori Mumajesi.

Më datë 11 Shkurt 2018, Dhurata Dora publikon videoklipin "Trendafil", në bashkëpunim me Flori. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 30 Qershor 2018, Dhurata Dora publikon videoklipin "Jake Jake". Teksti u shkrua nga Dhurata Dora, Gent Fatali.

Më datë 7 Dhjetor 2018, Dhurata Dora publikon videoklipin "Qikat E Mia" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Produksioni audio u realizua nga Dj A-Boom.

Më datë 19 Prill 2019, Dhurata Dora publikon videoklipin "Zemër", në bashkëpunim me superyllin algjerian Soolking. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production. Projekti ritmik mban videoklip të Max Production, që është edhe kompania që menaxhon Dhuratën. Kënga është ritmike dhe është punuar nga Big Bang në RedBox.

Më datë 26 Dhjetor 2019, Dhurata Dora & BigBang publikojnë videoklipin "100 Shkallë". Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 27 Shkurt 2020, Azet & Dhurata Dora publikojnë videoklipin "Lass Los".

Më datë 27 Qershor 2020, Dhurata Dora publikon videoklipin "Ferrari".

Më datë 16 Korrik 2020, Dhurata Dora & Azet publikojnë videoklipin "Fajet".

Më datë 22 Dhjetor 2020, Dhurata Dora publikon videoklipin "Ti Harrom". Videoklipi u prodhua nga kompania Supercut.

Më datë 28 Maj 2021, Gims publikon videoklipin "Only You", në bashkëpunim me Dhurata Dorën.

Më datë 23 Korrik 2021, Dhurata Dora publikon videoklipin "Mi Amor", në bashkëpunim me Noizy. Teksti i këngës u shkrua nga Dhurata Dora & Noizy. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 22 Dhjetor 2021, Dhurata Dora publikon videoklipin "Criminal". Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 11 Mars 2022, Dhurata Dora publikon videoklipin "Sa M'Ke Mungu". Teksti i këngës u shkrua nga Dhurata Dora, Tonic & Denk. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 1 Korrik 2022, Dhurata Dora & Elvana Gjata publikojnë videoklipin "Gajde". Kënga është kompozuar nga Big Deal Records. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 22 Korrik 2022, Dhurata Dora publikon videoklipin "Adrenalina", në bashkëpunim me Lucianon. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Gusht 2022, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Oeo", në bashkëpunim me Dhurata Dorën. Kënga është kompozuar nga Big Deal Records. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 27 Janar 2023, Inna, Dhurata Dora & Stefflon Don publikojnë videoklipin "Yummy (Remix)".

Më datë 9 Shkurt 2023, Dhurata Dora publikon videoklipin "Sonne".

Më datë 3 Mars 2023, Dhurata Dora publikon videoklipin "Besame". Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Në vitin 2023, Dhurata Dora publikon albumin "Dhurata".

Më datë 20 Prill 2023, Elvana Gjata & Dhurata Dora publikojnë videoklipin "Rrotullo". Muzika dhe teksti i kësaj kënge, vijnë të realizuara në bashkëpunim nga Tonic, Denk, Elvana Gjata & Dhurata Dora, ndërsa për arranzhimin janë kujdesur Tonic & Dj Bannzz. Produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 6 Korrik 2023, Noizy publikon videoklipin "Kallma", në bashkëpunim me Dhurata Dorën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Noizy, Dhurata Dora, Tonic & Denk, ndërsa orkestrimin e përgatitën DjR & Dj Bannzz. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 19 Korrik 2023, Dhurata Dora publikon videoklipin "Pa Mu". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Dhurata Dora, Tonic & Denk, ndërsa orkestrimin e përgatitën Dj Bannzz & DjR. Produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 28 Korrik 2023, Dhurata Dora publikon videoklipin "Palma", në bashkëpunim me Raf Camorën. Orkestrimi i këngës vjen i realizuar në bashkëpunim nga DjR & Dj Bannzz. Produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 26 Dhjetor 2023, Don Xhoni & Dhurata Dora publikojnë videoklipin "Lej". Kënga është kompozuar nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ismeti19 ismeti19   bblertaahmeti bblertaahmeti  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Dhurata Dora »

Komente 613