A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 14-04-2014
  Është e re në tregun muzikor. Por Dhurata Dora që në fillimet e saj artistike ka ditur të rrëmbejë zemrat e mijëra fansave anë e kënd shqiptarisë. E ndonëse këto kohë këngëtarja është duke punuar rreth projekteve të reja, ajo një pjesë të mirë të kohës po ia dedikon edhe rrjeteve sociale, përkatësisht kontaktit me fansat aty. 113/113423 Derisa pak ditë më parë ajo me shaka kishte theksuar se e do të dashurin e saj, ndërsa menjëherë kishte shkruar se do ta donte shumë sikur të kishte të dashur, ajo në një status të dytë...

 • 16-10-2013
  Këngëtarja e re, Dhurata Dora, planifikon që të lansojë këngë të reja në të ardhmen e afërt. Bukuroshja bjonde e konfirmoi këtë gjatë një performance të saj të radhë në Barcode në Rahovec, pasi që këngëtarja jeton në Gjermani dhe nuk mban shpesh koncerte. “Faleminderit shumë, shumë për përkrahjen, urime festa të gjthëve. Shumë shpejt disa këngë të reja nga unë, natyrisht hite...”, theksoi Dhurata. 113/113423 Pos Dhuratës, e cila performoi ‘live’ disa prej këngëve të saj, kanë performuar në mënyrë sensacionale edh...

 • 16-08-2013
  Dhurata Dora, këngëtarja e cila sapo ka lançuar në treg videoklipin e saj më të ri "Edhe pak" në bashkpunim me Dj Blunt & Real 1 dhe Lumi B, na rrëfen gjithçka në këtë intervistë reth projektit të saj të fundit... Teksteshqip: Sapo keni lançuar në treg videoklipin tuaj më të ri "Edhe pak" në nashkpunim me Dj Blunt & Real 1 dhe Lumi B. Na flisni pak më shumë rreth këtij projekti? Dhurata: Po, është një projekt në të cilin jemi angazhur shumë të gjithë. Kemi dhënë maksimumin që të bëjmë diçka më ndryshe dhe sa ma mirë për fansat. ...

 • 30-06-2013
  Ka pak ditë që këngëtarja atraktive e hitit “I like it’, Dhurata Dora gjendet në Kosovë. Por cila është arsyeja, ajo këtë e ka treguar edhe në programin Mix-Max se është duke bashkëpunuar me disa producentë dhe disa artistë për këngë të reja. Madje Dhurata ka treguar se pas hitit të saj që ishte punuar nga reperi 2 Ton, pret që të sjellë këngë edhe më të bukura të cilat do të pëlqehen nga adhuruesit e saj. E pyetur se pse ajo nuk ka provuar në ndonjë kompeticion të huaj për të garuar sic është “Super Star” në Gjermnai, ku ajo edhe jet...

 • 04-03-2012
  Këngëtarja Dhurata Dora ka lansuar projektin më të fundit në bashkëpunim me producentin Don Arbas, i cili titullohet "Get Down". Kënga e punuar nga Don Arbas dhe me tekst të Locos dhe vet Dhuratës. Dhurata është një bukuroshe e cila njihet për zërin e saj fantastik, por që po kërkon shpërthimin në skenën e muzikës kosovare. Ajo ka provuar dhe vitin e kaluar me nje kenge, dhe kete here kenga eshte pelqyer menjehere fale bashkepunimit me Don Arbas...

 • 10-09-2011
  Dhurata Dora e cila së fundi hyri në tregun muzikor me këngën e saj të parë "Vetë kërkove", së shpejti do të bashkëpunojë me këngëtarin Don Arbas. Dhurata Dora e cila jeton në Gjermani, ka pohuar se nuk do të ndalet vetëm me këtë këngë. Ajo do të ketë edhe bashkëpunime me këngëtarë të tjerë, por ajo ka cekur njëherë vetëm Don Arbas. Kënga e saj "Vetë kërkove" është realizuar nga vetë Dora, ndërsa spoti është realizuar nga ThinkCreative...


Faqet:
<<
<
3

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019