Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionis Delia & Arben Delaj - Potpuri Dibrane  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Arben Delaj

03/01/2015

2015-01-03T13:12:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dibrane" kënduar nga Dionis Delia & Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dionis Delia & Arben Delaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vera Laci - Potpuri Dibrane

Do bohem on
Bilbil ne ftu x2

Sa ta shof nana te miren
Me synin e shkru x2

Do bohem on
Bylbyl ne moll x2

Sa ta shof nana te miren
Veshun me pishtoll x2

...

At jelek me gajtan ari
Cuce mori cuc
Kush ta fali e djegt zjarrmi
Cuce mori cuc

Jalla zjarrmi mos e djegt e
Djalo more djal
Ma gezoft lulja e vet e
Djalo more djal

Hiqe pra hiqe pra
Hiqe vasho-djalo
Ma gezoft lulja e vet e
Djal-vasho mori-more djal-vash

At jelek te bardh si bora
Cuce mori cuc
Kush ta fali ju thaft dora
Cuce mori cuc

Jalla dora mos ju thaft e
Djal more djal
Por flori atij ju beft e
Djalo more djal

Hiqe pra hiqe pra
Hiqe vasho-djalo
Ma gezoft lulja e vet e
Djal-vasho mori-more djal-vash

...

Vet m'ke than se un te du
Vet m'ke than se s'rrin pa mu
Vet m'ke than me ta punu e
At jelek jelek me ar x4

Vet ke than

Samir Shehu - Potpuri Dibrane

O çkanë malet o që gjëmojnë x2
O djalin tonë sonte e martojmë
Jarnana e jarnane x2

O djalin tonë sonte e martojmë x2
O male e fusha moj ti gjëmojmë
Jarnana e jarnane x2

O lumtë ne mori lumtë ne x2
O se do të marrim nusen e re jarnana e jarnane x2

...

Kush është ai që rrin në ode bilbilo x2
Eshtë djali jonë i ri bilbilo x2

Ce kërkonte beqarinë bilbilo x2
Beqarinë s'mund ta gjesh kurrë bilbilo x2

Se do të bëhesh burr me grue bilbilo x2
Burr me grue bab me cullë bilbilo x2

...

Thanë se çuël behari mori nëno x2
Se na u mbush pazari me nuse x2

Nëno se na u mbush pazari x2
Martohet nano ky beqari x2

Thanë se çuël kajsëja nëno x2
Se na u mbush shtëpija mori nëno x2

...

Ore kush e jekën o vallen o moj vallen o
O djali jonë o i zgjedhun o i zgjedhun o
O hiqe vallen o isaije se je dhandër e të ka hije

O hiqe vallen o isaije se je dhandër e të ka hije

Ore kush e jekën o vallen o moj vallen o
O nusja jonë o e zgjedhun o e zgjedhun o
O hiqe vallen o isaije se je nuse për bukurije

O hiqe vallen o isaije se je nuse e të ka hije

...

Kësaj Dibrës mos ja arofshim
Për të mëjra moj ja pagofshim
Kësaj Koronës mos ja arofshim
Për të mëjra moj ja pagofshim

Oj mindili mi ëjr mi ëjr
Jalla bofshit natën e mëjr x2.
Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet