Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionis Delia & Lisa Bujaj - Fjalet E Shpirtit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dil ni her dil ni her
Moj lulja e Pranveres
Per mu je per mu je
Ilaçi i zemres

Lisa

Kisha dal kisha dal
Se m'ka xan maraku
Spo m'lan fjalt spo m'lan fjalt
Me vu kam te pragu

Rf

Fjalt e zemres fjalt e shpirtit
Do ti them veç ty
Kisha vdek e isha n'gjadh
Veç per ata sy
...

Dionisi

Dil ni her dil ni her
Sa me heq merzi
100 vjet e m'bahet dita
Me kalu pa ty

Lisa

E vonojn por s'mun e ndalin
Fati esht i joti
Thon nuk ka dashni pa fjal
As pa pika loti

Rf

Fjalt e zemres fjalt e shpirtit
Do ti them veç ty
Kisha vdek e isha ngjadh
Vec per ata sy
Dionis Delia & Lisa Bujaj
Publikimi: 09/07/2020
Orkestrimi: Behar Neli


Dionis Delia & Lisa Bujaj - Fjalet E Shpirtit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalet E Shpirtit".
3. Video është e këngës "Fjalet E Shpirtit", por nuk këndohet nga Dionis Delia & Lisa Bujaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:


Komente 0