Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dj Iljano

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  230
 • Emri i Vërtetë:
 • Ylli Shahaj
 • Vendlindja:
 • Vlorë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dj Iljano është një dj dhe producent i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Ylli Shahaj i njohur për njerëzit si DJ Iljano eshte një nga anëtarët më të nderuar të skenës shqiptare si DJ dhe producent. Iljano lindi ne Vlore me 09.11.1990 dhe bëri debutimin e tij të parë në vitin 2006, kur ai dhe disa miq të tij krijuan Labelin e quajtur "Baba Records", gjithashtu në vitin 2006 Iljano filloi eksperiencën si DJ në party si dhe festat e miqve te tij. Ne vitin 2007 Iljano filloi karrierën e tij si Producent gjithashtu krijoi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥🔥

Anëtar i labelit

Babastars

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare4 August (2019)

Lohan (2019)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

0
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Dj Sardi

Elio Deejay

Alban Chela

Vin Veli

Dj Nago

Ardian Qokaj

Lazy

Klejvis Saliaj

Elsamed Senaj (Eli-G)

Elis Nova

Tags: Dj Iljano, Ylli Shahaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet