Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemt E Drinit - Moj E Bukura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Me fal dashurin,
te fal lumturin,
te jetojme bashk,
ne qytetin e lasht,
moj e bukura ,moj e bukuraaaa.

Je si melodi,
per zerin tim,
do kendoj per ty,
deri ne agim,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaaa.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura , o moj si fluturaaaaaa.

Kur ti iken prap,
kur vjen serish,
je fllad i leht,
nje keng per ty po nis,
moj e bukura ,o moj e bukuraaaa.

Je si melodi,
per zerin tim,
do kendoj per ty,
deri ne agim,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaaaa.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze dot ,
moj e bukura ,o moj si flutura.

Me erdhe prane si nje zog,
them te ze e ste ze dot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuraaaa.

Her me vjen dhe her me shkon,
them te ze e ste ze sot,
moj e bukura ,o moj si flutuuuuuraaaa.

Ky tekst u dërgua nga Orsela , Arberi, EsmeraldaPublikimi: 08/12/2012
Festivali: Fest Nota e Artë 2012


Më Shumë Këngë Nga Djemt E Drinit:


Komente 0


Djemt E Drinit - Moj E Bukura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Bukura".
3. Video është e këngës "Moj E Bukura", por nuk këndohet nga Djemt E Drinit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.