TEKSTESHQIP

Djemte E Detit
Si Gjethet
Lyrics

Mendoj per ty
Ku do jesh valle
Pse lot ne sy kam
Dhe pse po ndjej kaq mall
Ne syte e mi ti s’le pranvere
Trishtimi vend kish zene
E thelle brenda ish terr

Por si gjethet bien vitet mbi pasqyre
Kur gabohesh,ti mendohu mire
Kjo jete shpirt per te shkuar lart ka shkalle
Une po ngjitem, ndersa ti zbret ngadale

Vertet te thashe
I pasur s’jam
Por thelle ne shpirt
Une me ty gjithe boten kam
Te dua shume thashe
A e mban mend
Dhe lamtumira e akullt
Po me çmend

Je tek kthehesh dhe mendon se çelsin ke
Por une zemer kame vene brave te re
Syte e mi vajze dhe pa ty do kene pranvere
Ne shpirt thelle drita e diellit vend do zere

Por si gjethet bien vitet mbi pasqyre
Kur gabohesh,ti mendohu mire
Kjo jete shpirt per te shkuar lart ka shkalle
Une po ngjitem, ndersa ti zbret ngadale
INFO
Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Valentin Markvukaj, ndërsa për fjalët e këngës është përkujdesur Gent Demaliaj.