TEKSTESHQIP

Djemte E Vjoses
Hidhe Nuse Vallen
Lyrics

nusja jote more djal po te fton ne valle kjo eshte dita juaj djale eshte dite pa halle,ngreu dhender djali vajza syri shkel
ajo me fustan te bardh ti me fustanell, me bishtin e syrit vajza thrret xhaxhane se ci qesh dhe dajos moj motres dhe vellan,se qenka firake moj nusja jon ne valle djalin tepelenas moj sec e sjell verdalle.
Mos harroni baben edhe nenen time qe me linden mua moj vec per dit gezime hajde nuse hajde,eja nuse eja mos e le ta marin vallen moj o kembet e tjera,hidhe vallen nuse nuse mallakastre po te pret nje djale moj djale gjirokastre luje belin nuse valle te ka hije,djali prej skrapari moj vet prej camerie.
Ref:
nusja jote more djal po te fton
ne valle kjo eshte dita juaj djale eshte dite pa halle,ngreu dhender djali vajza syri shkel
ajo me fustan te bardh ti me fustanell, me bishtin e syrit vajza thrret xhaxhane se ci qesh dhe dajos moj motres dhe vellan,se qenka firake moj nusja jon ne valle djali tepelenes moj sec e sjell verdalle.

DËRGOI: