TEKSTESHQIP

DMC aka Babloki
Jehona E Shqipes
Lyrics
(Feat. Kobra)

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kon shqipfols e me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot

DMC:
O jom shqiptar shqiponjen nkrah e kom edhe tatu
Qdo rac qdo lloj njeri si takon me mu
Prejardhja jeme i ka rrajt e thella
Une korri pse se du me marr qa mjella
E mor trull trulli jem shqiptar
Une per ty derdhi gjak n'dhe dashni o krenar
Gjdo komb ka terheqje me modifikim
E kombi im osht komb qe mban veq ni qendrim
Si lakmojm kujt si dorzohem kujt
N'ven tem po lakmojn shum njerz shum t´huj
Boll po munohen edhe mem rremby
Po jav la kit porosi si ty edhe ty
Ngjyrat Kuq e Zi osht frymzim i Kastriotve
Na jem ardhmerija e pikave t'lotve
Jom nacionalist i dhanun mas tradites
Me emocion te madh nije Jehonen e Shqipes.

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kon shqipfols e me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot

Kobra:
E kraht e shqiponjes vlerat e shkronjes
Sh shqiptari shqiptart përtej thonnjës
Kom gjak ILIRI si guri i atdheut
Une foli shqip se jom bir i SKËNDERBEUT
Fjalen sta kthej nana memedhe baba atdhe
N'zemer te kom edhe nër dhe
Aty ku frymoj jetoj n'adrenalin
Krejt boten ma japshin se ndrroj me shqiptarin
Shqiponja qendiset me dy krah ne fluturim
Te dua ne mengjes ne mbrëmje e në agim
Dheu im i t'parve tmi e i stërgjyshav
Fluturoj ne poezi si kraht e dallendyshav
Permbi tok t,bekume jon tshkrume kto fjali
At'her nuk shitet qmohet ma shum se flori
Ruje qe ta dha zoti e ta rujten tpart
Kejt i respektoj nzemer i kom shqiptart

Ref 2x:
Ka ra u shkurtu orari dites
Ska sen ma te mir se jehona e shqipes
Me kan shqipfols me kon patriot
Qdo gja qe ta don zemra ta jep i madhi zot

DËRGOI: