Don Pizhi
Don Pizhi
Don Pizhi
 • Emri i vërtetë:
 • Fatmir Miftari
 • Vendlindja:
 • Prishtinë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Shkurt 1981
 • Horoskopi:
 • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Don Pizhi është këngëtar i njohur. Don Pizhi, i quajtur Fatmir Miftari u lind ne Prishtine ishte antar i ish grupit "Hija e jetes", por ne vitin 2007 Don Pizhi vazhdoi me solo karriere.

Në vitin 2007, Don Pizhi publikon albumin "The Last Don", nga ku u shkeputen 2 videoklipe: "Kallxoma stilin ton" dhe "Po doni vota" në vitin 2009.

Në Dhjetor 2008, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "E Ndezim Pak", në bashkëpunim me Don Pizhi.

Më datë 20 Gusht 2009, Don Pizhi publikon videoklipin "Ne Hotel Temin", në bashkëpunim me Dritton. Me këtë këngë, Don Pizhi merr pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.

Më datë 8 Nëntor 2009, Don Pizhi publikon videoklipin "Super Sexy", në bashkëpunim me Valza Bajrami.

Më datë 9 Tetor 2010, Don Pizhi publikon videoklipin "Ajo E Don Lekun". Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 1 Maj 2011, Don Pizhi publikon videoklipin "Loja Mbet E Njejta", në bashkëpunim me Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Asha.

“Me qef” mban titullin kënga të cilën artisti e solli në vitin 2012 në bashkëpunim me Lyrical Son.

Më datë 24 Shtator 2016, Fisnik Berisha publikon videoklipin "Neser", në bashkëpunim me Don Pizhi. Reperi tha se gjatë kësaj pauze në muzikë, është fokusuar e profesioni i tij si ekonomist. “Kthimi ështe një bashkëpunim me një artist të ri. Projekti është një “love song” dhe jam shumë i kënaqur me Don Arbas, i cili e ka realizuar këngën”, tha Don Pizhi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: fitas fitas  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1