TEKSTESHQIP

Donjeta Morina
Dashnia M'paska Qorru
Lyrics

Sa shume t’pasna dashte
Dashnia m’paska qorru
Sa shume t’pasna dashte Kurgjo nuk pasna pa
Dashnia m’paska qorru S’di as qa kom bo
Jeten tash pe du, ja kom nis ty me t’harru
Tash pe di qe m’kane thone Dashni s’osht me t’lendu
Sa shume t’pasna dashte
Kurgjo nuk pasna pa
Dashnia m’paska qorru S’di as qa kom bo
Jeten tash pe du, ja kom nis ty me t’harru
Tash pe di qe m’kane thone Dashni s’osht me t’lendu
Koka dashte me t’hup ty Une me gjete veten
Koka dashte me t’hup ty Une me dashte jeten
Hajde thuje thuje Qe kurre sta ka nij
Hajde thuje thuje Tash t’mungoj, e di
Hajde thuje thuje Qe kurre sta ka nij
Hajde thuje thuje Tash t’mungoj, e di
Sa shume t’pasna dashte Kurgjo nuk pasna pa
Dashnia m’paska qorru S’di as qa kom bo
Jeten tash pe du, ja kom nis ty me t’harru
Tash pe di qe m’kane thone Dashni s’osht me t’lendu
Ti je kon pa ndjenja (ndjenja)
Ma mire qe mo s’jena S’jena mo
Dije qe mo s’kthehna (s’kthehna)
Boll u bo me rrena S’muj me ta fale
Jo s’muj me ta fale Se pernime e ke tepru
Nuk kom force mo me duru
Sa shume t’pasna dashte Kurgjo nuk pasna pa
Dashnia m’paska qorru S’di as qa kom bo
Jeten tash pe du, ja kom nis ty me t’harru
Tash pe di qe m’kane thone Dashni s’osht me t’lendu
Sa shume t’pasna dashte Kurgjo nuk pasna pa
Dashnia m’paska qorru S’di as qa kom bo
Jeten tash pe du, ja kom nis ty me t’harru
Tash pe di qe m’kane thone Dashni s’osht me t’lendu
INFO
Pas kurimit të të gjitha detajeve, materiali muzikor është bërë i disponueshëm tek publiku i realizuar me shije me videoklip, produksioni i të cilit është punuar nga Cinegr8, ndërsa xhirimet e videos u realizuan nën regjinë e Cinegr8. Ky videoklip u publikua me datë 18 Maj 2022. Melodinë dhe produksionin e punoi Bini Diez, teksa autore e tekstit është vetë këngëtarja.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200